Başlığı okuyunca muhtemelen markaların yerini karıştırdığımızı düşündünüz ancak hayır karıştırmadık. Gerçekten Burger King'in sataşmalarına cevap bile vermeyen McDonald's, iki ezeli rakip arasında uzun zamandır ilk kez bir sataşmayı kendisi başlattı.

Burger King ben kendimi bildim bileli McDonald's'a gerek sosyal medyada gerek televizyonda gerekse açık havada mutlaka bir şekilde sataşmış veya laf atmıştır ancak McDonald's genelde bunlara cevap vermez. Bu kez Burger King'in isminde geçen aynı zamanda maskotu da olan krala gönderme içeren bir banner asıyor. Fakat elbette Burger King cevapsız kalmıyor.

Burger King Belçika'nın paylaştığı fotoğrafa göre; McDonald's'ın astığı bannerda “Served by a king, or served as a king?” yazıyor. Yani: "Bir kraldan hizmet almak mı yoksa bir kral gibi hizmet almak mı?"diyerek Burger King'e göndermede bulunuyor.

Burger King'in bunu paylaşma sebebi ise hemen yanına astığı cevap niteliğindeki afişi göstermek. Afişte “Why try to roast when you can’t even flame-grill?” yazıyor. Yani: "Henüz ızgarayı bile yakamıyorken neden et kızartmayı deniyorsunuz?"

Burger King bu işin ehli senelerdir en iyi yaptığı şeylerden birisi rakiplerine yaratıcı yollarla sataşmak, dolayısıyla McDonald's'ın Burger King ile kapışmak için epey yol alması gerekecek. Yine de senelerdir Burger King sataşması yazmaktan sıkılmış birisi olarak birilerinin buna cesaret ederek Burger King'e laf söyleyebilmesine çok sevindim. Siz ne düşünüyorsunuz, sizce McDonald's gol atabilmiş mi yoksa Burger King son anda topu kaleden mi çıkarmış?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir