Bonna, WWF-Türkiye işbirliğinden yaban hayatı destekleyen proje

Bonna, WWF-Türkiye işbirliği ile yaban hayatını desteklediği Prints projesini hayata geçiriyor.

Bonna Porselen, yeni koleksiyonu Prints ile yaşamı tehdit altında olan yaban hayatına destek oluyor. WWF-Türkiye işbirliği ile hayata geçen koleksiyon, doğal yaşam alanları daraldığı için sayıları günden güne azalan ‘Alageyik, Turna, Su Aygırı, Siyah Gergedan ve Mavi Balina’ türlerinin ayak veya kuyruk izlerini taşıyor. Bonna, Prints koleksiyonuyla farkındalık yaratarak, tehdit altındaki bu canlıların dünyada kendilerinden bir iz daha bırakmasına katkı sağlamayı hedefliyor. 

İnsanlık için küçük yaban hayatı için önemli bir adım

Geliştirdikleri projelerle çevreyi ve dünyayı korurken, sürdürülebilir üretimin önemine dikkat çekmek istediklerini ifade eden Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan, “Sürdürülebilir üretimle, gezegenimizin kaynaklarını israf etmeden üretmek mümkün. Biz de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyor, hedeflerimizi genişletiyoruz. Bu kapsamda ortak düşünce yapısında olduğumuz WWF-Türkiye ile işbirliği yaparak hayata geçirdiğimiz Prints koleksiyonumuz, bizler için küçük ancak yaban hayatı için önemli bir adım olacak” açıklamasında bulundu.

Bonna Satış Pazarlama Direktörü Reha Tavil ise, Prints ürünleri ne kadar çok insana ulaşırsa, yaşamı tehdit altında olan bu canlılara o kadar çok dokunabileceklerini vurgularken, “Hepimizin ortak dileği türler tehditle karşılaşmasın, farklı türleri telaffuz etmek, koleksiyonu genişletmek zorunda kalmayalım” dedi.

WWF-Türkiye Kurumsal İşbirlikleri Grup Müdürü Simge Abay, Bonna ile yaptıkları işbirliğine şöyle değindi: “Bonna’nın üretim süreçlerini dönüştürmesi, Prints koleksiyonunu dönüştürülmüş hammaddeden üretmiş olması, ambalajlarını tekrar kullanılabilir hale getirmesi gezegenimiz için güzel bir adım oldu. Doğa kayıpları yaşandıktan sonra yerine koymak bazen imkânsız bazen de yılları gerektiriyor. Bu sebeple en önemlisi korumak, biz de WWF-Türkiye olarak korumazsak kaybederiz diyoruz. Doğanın sağlığı insanın sağlığı demek. Eğer doğa sağlıklı ise bizler sağlıklıyız.” 

Yüzde 100 geri dönüştürülmüş materyallerden üretiliyor

Yaban hayatına dikkat çeken Prints projesinde Bonna, sürdürülebilir ve çevre dostu ürünler kullanıyor. Özüne sadık kalarak, topraktan aldığını toprağa geri verme anlayışıyla çalışmalarını sürdüren marka, koleksiyonunda, yüzde 100 geri dönüştürülmüş hammadde kullanıyor ve bu sayede doğa üzerindeki olumsuz etkisini minimum düzeye indiriyor. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir