BMW Kendi Kılıfını Cadılar Bayramı Kostümü Olarak Mercedes'e Giydirdi

İki köklü Alman otomobil firması olan Mercedes ve BMW, birbirleri ile sürekli tatlı bir rekabet halindeler. Burger King ve McDonald's rekabetinde Burger King'in hiç rahat durmayan taraf olması gibi, BMW ve Mercedes rekabetinde de genelde taşlar BMW'den Mercedes'e geliyor.

Geçtiğimiz aylarda işinden emekli olan Mercedes CEO’su Dieter Zetsche’e ithafen göndermeli bir reklam filmi yayınlayan BMW, bu kez de Amerika'nın önemli bayramlarından birisi olan Cadılar Bayramı'nı fırsat bilerek Mercedes'e sataştı.

BMW, Twitter'dan sade bir metinle birlikte Mercedes'e BMW kılıfı geçirildiği bir görüntü paylaştı.

https://twitter.com/BMWUSA/status/1189918847551361026?s=20

"Şimdi bütün arabalar kahramanlarının kılığına bürünebilir." mesajı ile birlikte mutlu bayramlar dileyen BMW, Mercedes'e sataşmak için bir fırsatı daha tepmemiş oldu...

Bu sataşma akıllara Pepsi'nin Coca-Cola'ya benzer bir şekilde Holloween'da yaptığı göndermeyi ve Coca-Cola'nın verdiği müthiş cevabı getirdi.

Kutu kolalarından birine Coca-Cola pelerini geçirilen bir görsel ile birlikte Pepsi "Herkese korkunç bir Cadılar Bayramı dileriz" mesajını paylaşmış, hemen ardından Coca-Cola aynı görseli alıp "Herkes kahraman olmak ister" diyerek cevabı yapıştırmıştı.

https://pazarlamasyon.com/coca-cola-ve-pepsinin-birbirine-vurdugu-10-karsilastirmali-tokat/

BMW Coca-Cola'nın cevabından ders almış olacak ki onun izinden yürüyerek Halloween'da giyilen kostümlerin sevilen kahramanların kostümleri olduğundan hareketle bu işi paylaşmış.

Siz ne düşünüyorsunuz, BMW'nin fikrini yaratıcı buldunuz mu?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir