BlackBerry Nostaljisi Türkiye'ye "KEYone" ile Geri Dönüyor

Talihsiz Markalar Serisi'mizde daha önce yer verdiğimiz akıllı telefon markası BlackBerry'nin bir yıl önce çıkardığı telefonu KEYone bugün itibariyle Türkiye'de de satışa sunuldu. Vodafone Türkiye tarafından satışa çıkarılan KEYone’ın fiyatı 3499 TL olarak belirlendi.

BlackBerry, Apple gelene kadar bir dönem akıllı telefon piyasasının %50’lik bir kısmını elinde tutuyordu. BBM diye kısalttığımız ilk anlık mesajlaşma ve sesli konuşma uygulaması BlackBerry Massenger sayesinde ise dönemin en farklı ve sevilen telefonlarındandı. Apple gibi büyük bir rakiple savaşamayan BlackBerry şu anda akıllı telefon piyasasının sadece %1'lik bir kısmına hakim.

Ancak BlackBerry bir dönem hakim olduğu piyasayı terk etme niyetinde değil. Bundan yaklaşık bir yıl önce piyasaya sürdüğü yeni telefonu KEYone ile hem BlackBerry nostaljisini yaşatmak hem de gelişen teknolojiye uyum sağlamak istemişti. BlackBerry'i özel kılan şeylerin belki de başında gelen klavyesi KEYone'da da yer alıyor. KEYone'ın ekranı büyütülerek ekrana dokunmatik özellik de eklenen telefon kullanıcılarına hem klavye hem de dokunmatik özelliği ile kolaylık sağlıyor.

“Vodafone Türkiye iş birliği ile ödüllü cep telefonumuz BlackBerry KEYone’ı satışa sunuyor olmaktan çok heyecanlıyız”, şeklinde açıklama yapan BlackBerry Mobile şirketinin Global Satış Direktörü Francois Mahieu. “Android işletim sistemi ile desteklenen bu akıllı telefon, teknolojisi ile çekici ve güvenilir, hissedilebilir klavyesi ile hassas ve sağlam, uzun ömürlü pil desteği ile ise yoğun günlerinizin vazgeçilmezi olacaktır. Günümüzün akıllı telefon tüketicileri bu farklılıkları ile ideal eşlerini buldular ” şeklinde ekledi.

BlackBerry KEYone hakkında daha fazla şey merak ediyorsanız aşağıdaki inceleme videosunu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=1Sv7ijjfTP0

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir