Black Mirror Bandersnatch'e Gizlenmiş İş İlanı


Netflix'in en popüler dizilerinden Black Mirror'un yeni sezonunun ilk bölümü tahmin edildiği üzere epey ses getirdi. Toplamda 5 saat süren interaktif bir bölüm olarak yayınlanan Bandersnatch'in özelliğini sizlerle daha önce paylaşmıştık.

Kısaca özetlemek gerekirse, teknolojinin getirdiği ve getirebileceği olumsuzlukları konu alan Black Mirror dizisi yeni sezonun ilk bölümünü izleyicilerin karar verebileceği 5 farklı sondan oluşan interaktif 5 saatlik bir film şeklinde yayınladı.

Black Mirror yapımcıları zaten yeterince ilginç olan bu konsepte bir de ilginç bir iş ilanı gizledi. Bandersnatch'in alternatif sonlarından birinde zx spectrum dosyası karşınıza çıkıyor. Bunu emülatör ile açtığınızda karşınıza “QR Code” çıkıyor. Bu kodu okuttuğunuzda ise sizi Tuckersoft sitesi karşılıyor.

Siteye girdiğinizde karşınıza Black Mirror’un başka bölümleri ile ilgili posterler ile karşılaşıyorsunuz. Web sitesinde nohzdyve oyununa da ulaşmak mümkün.

Bu çağ dışı gibi görünen sitede “Tuckersoft job listing ad from 1984!” kısmına tıkladığınızda 1984 yılından kalma bir iş ilanı sizi karşılıyor. Devamında ise yine bu görselin üstüne tıklarsanız, Netflix’in Bulut ve Platform Mühendisliği iş ilanına erişmiş oluyorsunuz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir