Bitcoin için "temassız ödeme" devri başlıyor!

El Salvador’daki BTC sahipleri, NFC kart okuyucularının bulunduğu lokasyonlarda BTC'lerini "dokun ve öde" özelliği ile harcayabilecek.

Temassız kart ödemelerinin kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaştı. Alışveriş yaptığımız, yemek yediğimiz veya belirli ücretli aktivitelerden yararlandığımız çoğu lokasyonda ücretleri temassız bir şekilde ödeyebiliyoruz. Şimdi ise bu dönem Bitcoin sahipleri için de başlıyor. El Salvadorlu BTC sahipleri, NFC kart okuyucularının bulunduğu lokasyonlarda BTC'lerini "dokun ve öde" özelliği ile harcayabilecek.

Ödemeler temassız bir şekilde BTC ile gerçekleştirilebilecek!

Yakın zaman önce, El Salvador’da BTC işlemleri için temassız ödeme devrinin başlamasına ilişkin önemli bir gelişme gerçekleşti. El Salvadorlular, CoinCorner'ın "Bolt Card" adlı yeni ödeme kartıyla Bitcoin ve Lightning Network ile temassız ödeme gerçekleştirebilecek. CoinCorner, ayrıca Lightning altyapı hizmetleri sunan IBEX ile işbirliği gerçekleştirdi. Yapılan iş birliği ile ülkedeki işletmelere NFC desteği sunulması amaçlanıyor. Böylece El Salvadorlu Bitcoin sahipleri, ödemelerini temassız bir şekilde BTC ile gerçekleştirebilecekler

İlk olarak mayıs ayında duyurulan CoinCorner'ın Lightning ödeme kartı Bolt Card, 12 Ekim Çarşamba günü piyasaya sürüldü. Bolt Card ile ülkedeki BTC kullanımının artacağı ve daha hızlı olacağı düşünülüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir