Bir Yıl Sınırsız Uçuş Hakkı için Instagram'daki Tüm Fotoğraflarınızı Siler miydiniz?

Sosyal medyada ses getirebilen projeler üretebilmek her geçen gün zorlaşıyor. Çünkü artık pazarlamacılar gelişen teknolojinin de katkısıyla her zamankinden daha yaratıcı, zaman zaman değişik ve bu örnekte olduğu gibi iddialı fikirlerle tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Şimdi vereceğimiz örnek Amerika'da hizmet veren bir havayolu şirketi olan JetBlue Airways ile ilgili. Öncesinde biraz JetBlue hakkında fikir edinelim dilerseniz.

JetBlue Airways, 1998 yılında kurulan ve rakiplerine göre daha düşük maliyetli uçuşlar sunan Amerika'daki 5. büyük havayolu şirketi.

JetBlue Airways, arasında ABD, Meksika, Karayipler, Orta Amerika ve Güney Amerika’da gidilebilecek 100'e yakın destinasyona ulaşım sağlıyor.

Mevzu bahis yarışmaya dönersek, şimdilik Türkiye'de benzerini görmediğimiz için bizlere biraz garip gelebilir. Ödül için şansını denemek isteyenlerin, yani bir yıl boyunca bedava uçuş kazanabilmek için yanıp tutuşanların, yapmaları gereken şey tüm Instagram fotoğraflarını silmesi .

Yarışmaya katılmanız için yapmanız gerekenler sırayla, Instagram hesabınızı temizlemek, sonra JetBlue’yu tanıtmak için resmi kampanya sitesinde belirtildiği gibi bir resim yüklemek ve havayolu şirketinin pazarlama ekibinin sosyal medyada yapılan girişler için araştırmaya başlayacağı zaman,8 Mart’ta saat 9’da hesabınızdaki tek resmin o olduğundan emin olmak.

JetBlue, ödülü kazanacak 3 kişiye bir yakını için ikinci bir ücretsiz bilet de sunuyor. Bu sıra dışı yarışmaya katılım gösterebilmek için, ABD'de ikamet etmeniz ve 18 yaş üstü olmanız gerekli.

Akılllardaki soru da şu; bu tatlı fırsatı kaçırmamak için Insagram hesabınızdaki resimleri feda etmeye razı olur muyduz? Açıkçası arkadaşının zorla Instagram hesabı açtığı biri olarak, Türkiye'de benzeri bir yarışma olsa görebileceğim 100 rota için her türlü hesabı kampanya şartları doğrultusunda yenileyebilirdim. Pek fazla içerik olmadığı için bunu kolayca dile getirebiliyorum sanırım.

Bizi ABD'den takip eden okuyucularımızın kaçırmamasını şiddetle tavsiye ederim. Detayları havayolunun web sitesinde bulabilirsiniz. 100'den fazla varış noktası olan JetBlue'nun düzenlediği yarışma için artık son saatler.

Kaynaklar: Digital Trends, Jet Blue.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir