Bir Paket Szechuan Sos ile VW Golf Marka Arabasını Takas Etti

Geçtiğimiz günlerde sizlerle McDonald's'ın sadece bir günlüğüne satışa çıkarılan özel sosundan satın alamayan insanların eylem yaptığına dair bir haber paylaşmıştık. Olaydan kısaca bahsetmek gerekirse Rick and Morty isimli çizgi dizinin üçüncü sezonunun ilk bölümünde, McDonalds'ın daha önce 1998 yılında Disney'in Mulan filmine özel olarak satışa sunduğu Szechuan isimli özel sosuyla ilgili bazı göndermelere yer verilmiş ve ardından McDonald's, bu özel sosun 7 Ekim'de ABD'deki belirli McDonald's restoranlarında satışa sunulacağını duyurmuştu. Ancak McDonald's'ın elinde bulunan Szechuan soslarının sayısı o kadar azdı ki, çok büyük bir hevesle bu sostan satın almayı bekleyen insanların çoğu hüsrana uğradı. Hatta bu duruma oldukça öfkelenen bazı insanlar ise sosun satışa sunulduğu McDonald's restoranlarının önünde eylem yaptılar.

Tüm bu yaşananlardan sonra, bu durumla ilgili olarak ilginç bir haber daha ortaya çıktı ve bu haber, insanların bu sosu nasıl büyük bir arzuyla istediklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Business Insider'ın yaptığı habere göre sıkı bir Rick and Morty hayranının bir paket sos ile arabasını takas ettiği ortaya çıktı.

ABD'nin Michigan eyaletinde yaşayan, 23 yaşındaki Rachel Marie isimli grafik tasarımcı, sınırlı sayıda satışa sunulan Szechuan sostan satın almayı başarabilen şanslı insanlardandı. Ancak Marie bu sosu satın aldıktan sonra afiyetle yemek yerine, onu festivale giden kişilerin ve Rick Morty hayranlarının takas yaptığı Pin Nation isimli Facebook grubunda takasa çıkardı. Ve bir süre sonra bir Rick and Morty hayranı, bu sosa karşılık olarak Volkswagen Golf MK4 marka arabasını teklif etti ve takas gerçekleşti. Daha sonra Marie, arabayla çekilmiş bir fotoğrafını takasın gerçekleştiğine kanıt olarak paylaştı.

Ancak sınırlı sayıdaki Szechuan sos için arabasını feda eden bu şahış, sos için yüksek bir bedel ödeyen onlarca kişiden sadece biri. Bu özel sos, e-ticaret sitesi eBay'de yüzlerce dolara satılıyor. Ancak yine de yaklaşık olarak 2.000 dolar değerindeki bu Volkswagen Golf, şimdilik bir paket Szechuan sos için ödenen en yüksek bedel olarak görünüyor.

McDonald's ise bu özel sostan edinemeyen ya da edinse de daha fazlasını isteyenler için güzel bir duyuru yaptı. Fast food restoran zinciri, bu sosu kış aylarında tekrar satışa sunacağını açıkladı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir