Bir Otomobil Markası Neden İç Çamaşırı Üretir?

Opel, 2 yıl önce Danimarka'da "Ride Comfortably" isminde bir iç çamaşırı markası çıkarmış. Nedenini araştıran bir makale okudum ve bu yazıyı yazmak istedim çünkü gerçekten ilginç bir pazarlama durumu var ortada.

Opel'in Danimarka'daki ajansı Uncle Grey, Danimarka'daki erkeklerin düşük düzeyde testesteron salgıladığını ve bunun sebebinin de sıkı iç çamaşırı giymeleri olduğunu iddia ediyor. Bununla ilgili küçük bir araştırma yaptığımda ise gerçekten Danimarkalı erkeklerin eski nesillerine göre artık daha az testesteron salgıladığı sonucuna ulaşıldığını gördüm. Peki bunun Opel ile ne ilgisi var?

Opel, 2016 yılında yeni Astra Sports Tourer'ı tanıtmıştı. Ancak bu araba modeli çoğu erkek tarafından korkulan bir üründü. Korkutucu derecede yetişkin yaşam tarzını simgeleyen bir ürün...

Aynı zamanda Danimarka'da erkeklerin daha az hormon salgılamaları sebebiyle spor arabaya daha yatkın oldukları da tespit edilmiş. Yani testesteron azlığı dolaylı yoldan Opel Astra Sports Tourer'ın aleyhine işliyor ancak Uncle Grey düşündü ki erkekler"Ride Comfortably" ürün yelpazesindeki herhangi bir ürünü seçtiklerinde, kendilerini olgun bir seçim yapabilecek kadar maskülen hissedebileceklerdi.

Ürünün reklamı da oldukça ilginç. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=vCF0mTk7Kxg

Opel'in amacı erkeklerin kendilerini güvende ve konforlu hissederecek olgun araba seçimini yapma şanslarını artırmak ve bunun için yaptığı şey ise erkeklerin testesteron sağlığını düzeltmek... Sizce de çok ilginç değil mi? Siz bu kampanyayı nasıl buldunuz?


Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir