Bill Gates'in 2018'de En Sevdiği 5 Kitap

  • Bill Gates, 28 Ekim 1955 Seattle doğumlu ABD'li iş insanıdır. Evli ve üç çocuk babasıdır. Gates, Microsoft şirketinin kurucularındandır ve şirketin başkanlığını ve baş yazılım mimarlığını yapıyor.
  • Bill Gates 2018 yılında en sevdiği 5 kitabı herkese öneriyor ve kitaplar hakkında bilgi veriyor.
  • İlgili yazı: Bill Gates’in 200 Milyon Dolarlık Tuvalet Girişimi


1955 doğumlu olan Gates, kitap okumayı, gezmeyi, fikirler üretmeyi çok seviyor, yazdığı yazılarla ve başarılarıyla insanlara ilham vermeye devam ediyor. Gates'in 1999 yılında kaleme aldığı, dilimize "Düşünce Hızında Çalışmak" olarak çevrilen"Business @the Speed of Thought" kitabında yer verdiği kesin ve şaşırtıcı bir biçimde gerçekleşen tahminlerini sizlerle daha önce  paylaşmıştık. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=44&v=VldJrHVNHF8

Bugün de Bill Gates'in 2018 yılı içerisinde en çok sevdiği 5 kitabı sizlerle paylaşmak istedik, keyifli okumalar.

1- Tara Westover - Educated

Tara, Ph.D. from Cambridge University'de görev yapmaktadır. Gates, kitabı okurken öğrenme tutkusunun yeniden filizlendiğini ve daha çok şey öğrendiğini söyledi. Ayrıca doktorasını tamamlayan Tara'nın iyi bir yazar olduğunu vurgulayarak onun hikayelerini okumaya devam edeceğini, 'Educated'i çok beğendiğini dile getiriyor.

2- Paul Scharre - Army of None

ABD hükümeti'nin otonom silahlar politikası hakkında yazmış olduğu konu zor olarak gözükse de Scharre bu konuyu akıcı ifadeleriyle anlatmayı başarabilmişti. Gates'in gönlünde taht kurmuş olsa gerek ki bu yıl en çok beğendiği kitaplardan bir tanesi ise 'Army of None'.

3- Jonh Carreyrou - Bad Blood

Gates, "çevremdeki dostlarımdan bir kaçı bu kitabı tavsiye etti, merakla okudum. Carreyrou, insanların görüşlerine önem veren birisi. Hikaye ise beklediğimden de daha çılgın ve sürükleyiciydi. Bu kitabın her şeyi o kadar ayrıntılıydı ki, kurumsal entrika, dergi kapak hikayeleri, aile ilişkileri ve bir şirketin ölümü hakkında bilgilendiriyor. Benim çok hoşuma gitti." diyerek bu kitabın okunmasını tavsiye etmektedir.

4-Yuval Noah Harari -21 Lessons For The 21st Century 

Gates, "Harari'nin yazdığı her şeyi büyük hayranlıkla okuyorum, Sapiens ve Homo Deus sırasıyla geçmişi ve geleceği anlatan kitaplar olarak gönlümde ayrı bir yerdedir. Bu kitap 2018 yılında okuduğum kitapların en güzellerinden birisi. Dünyanın bu durumunda bizlere yararlı tavsiyeler sunuyor." Harari'nin birçok kitabını beğenen Gates, 2018 yılında en sevdiği kitaplardan  bir tanesi de '21 Lessons For The 21st Century'.

5-Andy Puddicombe - The Headspace Guide to Meditation and Mindfulness 

Gates, "Son zamanlarda eşimle birlikte meditasyona başladık, bir kitap almamız gerekiyordu ve araştırmalarım sonucunda bir üniversite öğrencisinin yazmış olduğu bu kitabı buldum. Kişisel bir yolculukla başlayan bu kitap daha sonrasında meditasyon için eğlenceli etkinlikler sunuyor ve bu meditasyon yapanlar için daha da açıklayıcı oluyor."

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir