Bekarlar Günü'nde Ciro Artışı %75 Oldu

Çin’den doğarak bütün dünyaya yayılan ve Türkiye’de de kısa sürede kabul gören 11 Kasım Bekarlar Günü indirimlerinde alışveriş rekoru kırıldı. Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, bu konuyla ilgili olarak şunları ifade etti:

“11.11’de tam anlamıyla bir rekor kırıldı diyebiliriz. Altyapı hizmetini sağladığımız 9 bin e-ticaret sitesinin 11.11 haftası genel ciro eğilimlerinde, bir önceki ayın aynı dönemine kıyasla ortalama %75 artış sağlandı. Kasım sonuna denk gelecek Black Friday’de ise pandeminin de etkisiyle daha yüksek bir satış hacmi bekliyoruz. Kara Cuma ve Siber Pazartesi ile beraber kasım ayı e-ticaret sektörü toplam ciro beklentimiz ise 10 milyar TL’yi aşması yönünde.”

https://pazarlamasyon.com/alibaba-11-11de-74-milyar-dolarlik-satis-yapti/

Bekarlar Günü indirimleriyle başlayıp Kara Cuma ve Siber Pazartesi ile devam edecek olan kasım ayı e-ticaret kampanyaları kapsamında, en fazla ciro artışının toplamda elektronik eşya, giyim ve mobilya gibi kategorilerden geleceğinin öngörüldüğünü ifade eden Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli şu bilgileri aktardı:

“Geçen yıl 5 milyar lirayı aşan kasım ayı cirolarının bu yıl en az ikiye katlanacağını ve 10 milyar lirayı aşacağını düşünmekteyiz. Kasım ayı indirimleri boyunca birçok farklı kategoride sepet indirimleri ve yüksek rağbet gören ürünlerde sürpriz indirimler yapılıyor. Hem bu kampanyalı satışların hem de pandemiyle birlikte tamamen dijitale kayan tüketici alışkanlıklarının etkisiyle rekor bir ay bekliyoruz. En çok satışın olduğu kategoriler ise; giyim, elektronik, ayakkabı, mobilya, kozmetik, beyaz eşya, hediyelik eşya, çocuk ürünleri, kitap ve spor ürünleri kategorisi.”

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir