Beckham markası güncelliğini nasıl koruyor?

Kariyerinin başından beri ekran önünde olan David Beckham ve ailesi markalar ve tüketiciler için nasıl vazgeçilmez oldu?

Kariyerinin başından beri yeteneği ve dış görünüşüyle dikkat çeken David Beckham, kısa bir sürede reklamların aranan yüzü oldu. 1997'de David, Brylcreem ile 4 milyon sterlinlik bir anlaşma imzaladı. 1998'de futbol taraftarlarını memnun etmese de birçok markayla işbirliği yapmaya devam etti. Adidas, Pepsi, Vodafone, H&M ve Sainsbury's'in tamamı onun ekranlardaki varlığından faydalandı. 

2024'te bile "Beckham Markası" hâlâ güncelliğini koruyor. Uber Eats'in hazırladığı son reklam filminde Victoria Beckham ve David Beckham birlikte rol aldı. Aynı kampanyanın teaser'ında birçok ünlü yer aldı. 30 saniyelik video, David'in oldukça popüler olan Netflix belgeselinden bir parçanın parodisini içeriyordu ve kısa sürede viral bir gönderi haline geldi. Reklam sadece meme kültüründen başarılı bir şekilde yararlandığı için övülmekle kalmadı, aynı zamanda mizahıyla da övüldü. 

Beckham markasını markalar ve tüketiciler açısından bu kadar kalıcı kılan şey nedir?

Basit olarak incelendiğinde aslında David Beckham'ın dış görünüşünün oldukça etkileyici olması reklam filmlerinde yer alması için yeterli. Bununla birlikte Victoria Beckham'ın tarzı da oldukça dikkat çekiyor.

Daha detaylı incelenecek olursa "Beckham markası" gerçek öz farkındalığı öne çıkartıyor. Bu da her insanın cesaret edebileceği bir şey değil. Onların gerçekten markalaşma sebeplerinden biri aslında bunu yapmaya bile çalışmamalarından. Aslında kim olduklarını kabul etmekten o kadar memnunlar ki bu da insanları güvenini kazanıyor. 

Beckham'lar çeşitlendirme sanatında ustalaşmayı başardılar, ancak bunu bir dereceye kadar alçakgönüllülük göstererek yaptılar. İşlerinde çok çalıştılar, işbirlikçi olmak için yeterli öz farkındalığı gösterdiler ve çevrelerini doğru insanlarla doldurdular. Son 30 yılda bu şekilde yol almaları onlara daha da sağlam bir zemin oluşturdu.

Çiftin sosyal medya kullanımları da oldukça etkili. İnteraktif paylaşımları Uber Eats'te olduğu gibi kendi şakalarıyla hayranlarını da işin içine katarak eğleniyorlar. Victoria Beckham moda haftasının ön sıralarında ağırbaşlı bir şekilde yer alabilir ve ardından sosyal medyada Noel pijamalarıyla poz verebilir. Bu samimiyet de ailenin yerini hem markalar için hem de tüketiciler için sağlamlaştırıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir