Balparmak Ar-Ge Merkezi ve TÜBİTAK MAM’dan işbirliği

Balparmak Ar-Ge Merkezi ve TÜBİTAK MAM yaptıkları bilimsel çalışmalar sonucunda boğaz spreyi Apitera Plus Propolisli Spreyi'nin lansmanını gerçekleştirdi.

Balparmak Ar-Ge Merkezi ve TÜBİTAK MAM işbirliğiyle geliştirilen Apitera Plus Propolisli Sprey ile Apitera Plus Forte Propolis, Apitera Plus Propolis Çocuk C Vitaminli ürünleri, Balparmak ev sahipliğinde düzenlenen ve Pazarlamasyon'un da yer aldığı bir lansmanla tanıtıldı. 

Geliştirilen Apitera Propolisli Sprey, propolisin yanı sıra içerisinde; E vitamini, kekik uçucu yağı, nane yağı, adaçayı yağı, limon yağı, çörekotu yağı ve ıtır yağı gibi doğal bileşenler barındırıyor. Apitera Plus Forte Propolis, içeriğindeki C vitamini, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarına katkıda bulunuyor ve çocuklar için özel olarak tasarlanan Apitera Plus Propolis Çocuk C Vitaminli ise yumuşak içimli ve C vitamini desteği içeriyor. 

Balparmak Genel Müdürü Onur Özyurt’un ev sahipliğinde; Doç. Dr. Halit Yerebakan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Balparmak Ar-Ge ve Kalite Direktörü Dr. Emel DamarlıYeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada konuşmacı olarak katıldı. 

Balparmak olarak tüketicileri doğal ürünlerle buluşturabilmek için çalıştıklarını, ancak bu işi sadece kovandan alınan balı, poleni analiz etmekle, ambalajlayıp tüketiciye sunmakla sınırlamadıklarını belirten Balparmak Genel Müdürü Onur Özyurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Balparmak olarak kurulduğumuz günden bu yana amacımız, tüketicilerimize kovandan sofraya doğal ürünler sunmak... TÜBİTAK MAM iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Apitera Propolisli Sprey, Apitera Plus Forte Propolis, Apitera Plus Propolis Çocuk C Vitaminli de bu fayda yaratma anlayışından doğan ürünler… Bal ve arı ürünleri alanında akredite Ar-Ge Merkezine sahibiz. Bu laboratuvardan çıkan her sonuç uluslararası geçerliliğe sahip. Kovandan sofraya kadar olan tüm süreçte ürünlerin sürdürülebilirliğini ve izlenebilir kalitesini, en az 100 parametrede yaptığımız analizlerle güvence altına alıyor; doğallığından emin olduğumuz bal ve diğer arı ürünlerini ambalajlayarak tüketicilerle buluşturuyoruz. Ar-Ge Merkezimizde geliştirdiğimiz analiz metotlarımız ve inovatif ürünlerimiz de bu önemli misyona hizmet ediyoruz. Yeni ürünlerimizle Ar-Ge ve inovasyondaki iddiamızı bir kez daha gösterdiğimize inanıyoruz” dedi. 

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir