Avon'dan globale üst düzey atama

Avon Global Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Orkun Gül oldu.

Avon Türkiye’de Genel Müdürlük görevini 6 yıldır sürdüren Orkun Gül, Global’de yeni bir göreve getirildi. Orkun Gül, 1 Temmuz 2023’ten bu yana Avon Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı ve Avon Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Yeni pozisyonda Orkun Gül; Avon Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı olarak 23 ülkeye liderlik edecek. 

Orkun Gül, yeni pozisyonu ile Türkiye’nin yanı sıra Güney Afrika, Fas, Mısır, Filipinler, Rusya, Kazakistan, Çin, Malezya, Tayvan, Angola, Kamerun, Kıbrıs, Lübnan, Malta, Mauritius, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Katar, Reunion, Suudi Arabistan, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman’ın yönetiminden sorumlu olacak.  

Orkun Gül, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 2003 yılında onur öğrencisi olarak mezun oldu. Kariyerine Procter&Gamble’da başladı ve burada 7 yıl boyunca Pazar Araştırmaları Müdürü, Eczane Kanalı Satış Müdürü, Geleneksel Kanal Satış Müdürü ve Zincir Mağazalar Müşteri Yöneticisi olarak görev aldı. Avon ailesine 2010 yılında, üst düzey yönetici adaylarına yönelik bir program olan Global Satış Akademisi kapsamında dahil oldu. 5 yıl yürüttüğü Bölge Satış Grup Müdürlüğü görevinin ardından 2015 yılında Satış Direktörü olarak atandı. Elde ettiği başarılı sonuçlar neticesinde 2017 yılında ise Türkiye’deki Genel Müdürlük bayrağını devraldı. 

Orkun Gül, 6 yıllık Genel Müdürlük dönemi boyunca, yeni iş modellerinin uygulanılması, markanın çok kanallı stratejisinin hayata geçirilmesi, perakende ve çevrimiçi kanalların geliştirilmesi gibi pek çok başarılı ve öncü çalışmaya liderlik etti. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir