Apple'ın Satış Rakamlarında Sürpriz Gelişme

Apple tarafından geçtiğimiz gün açıklanan mali raporlar iPad satışlarında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %15’lik bir artışa işaret ediyor. Mali yılın üçüncü çeyreğinde 11.4 milyon iPad satan Apple uzun yıllardan sonra bu ürünün segmentinde ilk defa bir satış artışı gerçekleştirmeyi başarmış durumda. Geçtiğimiz 4 yıl içinde birim satışta ilk defa gözlenen bu artış Apple’ın iPad için yaptığı yatırımlar konusunda doğru yolda olduğunu gösteriyor.

Bu satış artışının temelinde ise haziran ayında piyasaya sürülen 10.5 inç ekrana sahip iPad Pro’nun kullanıcılar tarafından büyük ilgiyle karşılanmış olması yatıyor. Geniş ekran hacmi, özellikle tasarımcılara ve çizerlere sunduğu kolay kullanım özellikleriyle iPad Pro tablet dünyasına farklı bir soluk getirmiş durumda.

 

iPad Pro’nun yanında mart ayında satışa çıkan ve kısmen biraz daha ucuz fiyatlı olan iPad modellerinin de bu yükselişteki payını yadsımamak gerekiyor. Apple’ın düşük segmentteki bu cihazı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya fazlasıyla yetiyor.

Apple'ın tablet pazarında kazandığı bu ivme diğer yenilikçi ürünleri içinde elini güçlendirecek bir ortamı hazırlayacağa benziyor. Özellikle Apple Watch üzerine yerine çalışmalar yürüttüğünü bildiğimiz Apple bu olumlu rakamlarla diğer ürünlerini de önümüzdeki günlerde farklı boyutlara taşıyabilir.

Bu iki yeni iPad sayesinde Apple tablet konusunda doğru bir çizgi yakalamış ve önümüzdeki dönemlerde bu yatırımlara fazlasıyla devam edeceğe benziyor.

Apple açıkladığı raporda aynı zaman iPhone ile ilgili çok önemli bir veriyi de ortaya koymuş durumda. Geçtiğimiz mali yıl içerisinde 1.2 milyarıncı iPhone satışını gerçekleştiren Apple akıllı telefon pazarında da yükselişini durmaksızın sürdürüyor.

Apple CEO'su Tim Cook yaptığı açıklamada şirketin geçtiğimiz yıla oranla %7'lik bir gelir artışı sağladığını da belirtti.

 

 

Kariyer
Hugo Boss'dan NFT koleksiyonu

Almanya merkezli ünlü moda markası Hugo Boss'un genç giyim markası Hugo, yeni NFT koleksiyonunu duyurdu.

Bunlar İlginizi Çekebilir