Apple, Yüz Tanıma Teknolojisi ile Maskenin Birlikte Kullanılabileceği Yollar Arıyor

Corona virüs kriziyle birlikte tüm dünya maske takmaya başlarken Apple, son birkaç yıldır revaçta olan yüz tanıma teknolojisi için başka yollar aramaya başladı.

Apple, geçtiğimiz mayısta iOS 13.5 ile birlikte bir yüz maskesi algılandığında ikincil bir şifre ekranının çıkmasıyla bu sorunu çözdü. Yine de kullanıcılar kilidi açmak için daha fazla beklemek zorunda olduğundan, bu sistem normal Face ID sisteminden daha az kullanışlı.

https://pazarlamasyon.com/apple-gizlilik-sartlarini-degistiriyor/

Şimdi ise teknoloji devi, Face ID kimlik doğrulamasını geçmenin başka bir yolunu deniyor. Yeni yöntem şu anda bazı iPhone'larda beta testinin bir parçası olarak mevcut, ancak bunu kullanmak için kullanıcıların ek bir Apple ürününe ihtiyacı olacak: Apple Watch İOS 14.5 ve watchOS 7.4 güncellemelerinin geliştirici betaları ile kullanıcılar, Apple Watch'ları bileklerindeyken iPhone'larının kilidini anında açabilecekler. İPhone'un kilidi açıldığında Apple Watch, kimlik doğrulamanın gerçekleştiğine dair titreşim şeklinde bir geri bildirim veriyor.

https://twitter.com/Anse1987/status/1356344188393189379

Kullanıcıların önce iPhone ayarlarında "Face ID ve Şifre" altındaki özelliği etkinleştirmesi gerekiyor. Ayrıca Apple Watch bilek algılama ayarı da etkinleştirilmeli.

Yeni özellik şu an deneme aşamasında, ancak Apple bu özelliği hayata geçirmeye karar verirse Apple Watch'un talebinde bir artış yaratabilir. Bu da Apple'ın tekelleşmesi tartışmalarını tekrar akıllara getiriyor.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir