Apple Samsung'un Batarya Sorumlusunu İşe Aldı, Kullanıcılar Bataryası Patlayan Note 7'yi Hatırlattı

Samsung Galaxy Note 7'nin bataryasının patlama sorununu hatırlarsınız. Telefonların ısınma sorununun patlamalara yol açması gibi nedenler kullanıcıları büyük tehlikeye sokuyordu. Hatta bir dönem yaşanan yoğun patlamalar yüzünden uçaklarda da Note 7 için özel önlemler alınmıştı.

Samsung itibarını sonradan kurtarmaya çalışmıştı ancak bataryaların patlamasını insanların aklından silmek çok da kolay değil tabii...

Samsung'un batarya konusundaki kötü şöhreti henüz unutulmamışken Apple, yeni küresel batarya geliştirme müdürü olarak Samsung batarya sorumlusu Soonho Ahn'i işe aldığını bildirdi.

Design Taxi'nin haberine göre; Ahn, Aralık 2018'de Apple'a katılmadan önce, lityum iyon akıllı telefon pilleri üreten Samsung'a bağlı bir şirket olan Samsung SDI'de çalıştı. Samsung, Samsung SDI’ın en büyük müşterisi olmasına rağmen, Apple geçmişte Samsung pillerini kullanmıştı.

Bu işe alım sosyal medyada çeşitli şakalara sebep oldu. Geçmişte bataryaları patlayan Samsung telefonları hatırlayan kullanıcılar Apple'ın bu hamlesiyle dalga geçtiler.

Ahn’in Samsung Galaxy Note 7 olayla ilgili olup olmadığı henüz belli olmamakla birlikte, Samsung SDI modelin batarya tedarikçilerinden biriydi.

Twitter'dan gelen tepkilerden bazılarına aşağıdan bakabilirsiniz.

https://twitter.com/MKBHD/status/1088256414609534977
https://twitter.com/TheDragonPup/status/1088256667396067329
https://twitter.com/ReellyBlue/status/1088256645170450432
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir