Apple müşterilerine faizsiz kredi vermeye hazırlanıyor

Şirket, "Pay Later" özelliği ile müşterilerine kredi imkânı sunacak.

Apple, müşterilerine kredi imkânı sunarak "Pay Later" özelliğini hayata geçiriyor. Kullanıcılar artık çevrimiçi veya uygulama içi satın alma işlemlerinde faiz ödemeden 50 ila 1000 dolar arasında kredi kullanabilecekler.

Ödemeler, ilk taksit satın alım sırasında tahsil edilerek müşterilerin ödemeleri en fazla 6 hafta içinde 4 taksit halinde bölünebilecek. Apple, bu özelliği geçtiğimiz yıl duyurdu ve şu anda ABD'deki bazı müşterilere sunuluyor. Şirket, önümüzdeki aylarda daha geniş bir kitleye sunmayı planlıyor.

Özellik, Apple'ın müşterilerinin bütçelerini rahatlatmak için geliştirilen bir özellik olmasına rağmen, bazı ekonomistler bu durumun insanların ödeyebileceklerinden daha fazla borçlanmalarına neden olabileceği için endişeleniyor. Apple ise konu ile ilgili olarak özelliği tasarlarken müşterilerin mali sağlığının da düşünüldüğünü söylüyor. 

Apple Pay ve Apple Wallet'tan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, "Mali durumlarını yönetmek için standart bir yaklaşım olmadığı için pek çok kişi esnek ödeme seçenekleri arıyor. Bu nedenle, kullanıcılarımıza Apple Pay Later'ı sunmaktan heyecan duyuyoruz" açıklamasında bulundu. Özelliğin etkinleştirilmesi için Mastercard taksitlendirme altyapısı kullanılacak ve Apple kullanıcıları Cüzdan uygulamasında yaklaşan kredi ödemelerini takip edebilecek ve yönetebilecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir