Apple, iPhone'un yeni modeli için rakibi Samsung'dan yardım aldı

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı yeni modeli iPhone 15 Pro Max'in ekranını Samsung üretecek.

Önümüzdeki Eylül ayında yeni akıllı telefon modellerini tanıtmaya hazırlanan Apple, iPhone'un yeni modeli için rakibi Samsung'dan yardım aldı.

Etkinlik rarihi yaklaştıkça yeni cihazlar hakkında detaylar ön plana çıkmaya başladı. Son olarak iPhone 15 Pro Max'in tanıtımı için gün sayan Apple, bu modeli için Samsung'un üretimi olan UDR 2000 panelini kullanacak. Tanıtımdan önce modellere ait detayların sızdırıldığı haberlere göre yeni tasarımların uygun fiyatlı olacağı konuşuluyor. Öne çıkan bir diğer haber ise Samsung’un ocak ayında düzenlenen CES23 etkinliğinde tanıttığı UDR 2000 isimli OLED panellerin ilk kez iPhone 15 Pro Max ekranı ile deneneceği oldu.

Serinin diğer modelleri için ise aynı durum söz konusu değil. Yeni çıkacak olan diğer iPhone modellerinde ise iPhone 14 Pro ekranının kullanılacağı söyleniyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, Pro ile aynı olarak delik çentik ve Dinamik Ada özelliklerini alacak fakat ekranları aynı olmayacak.

Konu ile ilgili olarak henüz net bir açıklama olmasa da Samsung bu hamlesiyle, pazardaki en büyük rakibi olan Apple'ın teknik anlamda önüne geçmiş gibi gözüküyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir