Apple, İlk Arabasını 2024'te Üretecek

Reuters'ın bildirdiğine göre Apple, bir binek otomobilin yanı sıra otonom sistemler ve "çığır açan pil teknolojisi" yaratmak istiyor. Ancak bu teknolojilerin tümünün Apple'ın üretmeyi planladığı araca dahil olup olmayacağı henüz net değil.

Bazı kaynaklara göre Apple, 2015'te de bir araba üretmeyi planlıyordu. Ancak 2016'da proje önemli ölçüde küçültüldü ve otomobil ekibi, yeniden otomobil üreticilerine lisanslanabilecek yazılımlar üretmeye odaklandı. Geçen yıl ise bu ekipte görev alan 200 kişi işten çıkarıldı.

https://pazarlamasyon.com/apple-kendi-arama-motorunu-cikarabilir/

Bir binek otomobil üretmek için tekrar kolları sıvayan Apple'ın bunu ne zaman gerçekleştireceği henüz belli değil. Reuters'a göre, Apple'ın hedefi 2024; ancak küresel sağlık krizi nedeniyle oluşabilecek gecikmeler nedeniyle bu tarih 2025'e veya sonrasına kayabilir.

Reuters'ın raporu, Apple'ın LIDAR sistemleri de dahil olmak üzere otonom sürüş teknolojisinin bazı bileşenlerini sağlamak için üçüncü taraf sağlayıcılara güvendiğine işaret ediyor. Apple’ın pil teknolojisinin, ayrı hücrelere bölmeyerek tüm pil ünitesine daha fazla kapasite sığdırılmasına izin veren "tek hücreli" bir tasarıma dayandığı bildiriliyor. Reuters bunun, "potansiyel olarak daha uzun bir menzile" ve daha düşük maliyetlere imkan tanıyacağını söylüyor. Apple ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

https://pazarlamasyon.com/apple-dunya-genelinde-bircok-magazasini-kapatiyor/

İki gün önce Tayvan'daki Economic Daily News'te yayımlanan bir başka haberde, Apple yapımı bir arabanın, eğer doğruysa şaşırtıcı derecede iddialı bir zaman diliminde, 2021'de piyasaya sürülebileceği belirtilmişti. MacRumors'a göre ise 2018'de Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2023 ile 2025 arasında bir otomobilin piyasaya sürüleceğini öngörmüştü. Ancak genel düşünce, Apple'ın gerçek bir Apple markalı aracın üretiminden ziyade, son birkaç yıldır otonom sürüş teknolojisine odaklandığı yönünde.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir