Apple, Elektrikli Aracını Üretmek İçin Hyundai ile Görüşüyor

Apple'ın otonom bir elektrikli araç üretmeye karar verdiği biliniyor; teknoloji devi, aracın üretimi için otomobil üreticileriyle görüşmeye başladı. CNBC'nin bildirdiğine göre Apple, bu otomobili üretmek için Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai Motor Company ile görüşme halinde. İkilinin iletişimde olduğu haberinin duyulmasının ardından Hyundai'ın hisseleri yüzde 19 arttı.

https://pazarlamasyon.com/apple-ilk-arabasini-2024te-uretecek/

Hyundai, Apple ile görüşen tek otomobil üreticisi değil. Bir Hyundai temsilcisi CNBC'ye verdiği demeçte, "Apple'ın Hyundai Motor da dahil olmak üzere çeşitli küresel otomobil üreticileriyle görüşmelerde bulunduğunu anlıyoruz. Görüşme henüz erken bir aşamada olduğundan, hiçbir şeye karar verilmedi," dedi.

https://pazarlamasyon.com/sihirli-fare-gorunumuyle-dikkat-ceken-apple-car-konsepti/

Haberler, Apple’ın kendi otonom elektrikli arabasını geliştirme girişimi olan Project Titan hakkında dolaşan söylentilerin ardından geldi. Project Titan, 2014'te kuruldu ve o zamandan beri tüm detayları gizleniyor. Korea Economic Daily tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, 2027'de elektrikli arabasını piyasaya sürmeyi planlıyor ve tasarısına hem batarya geliştirme hem de araç üretimini dahil ediyor.

Geçen ay yayımlanan Reuters raporu ise Apple'ın aracı 2024'te piyasaya sürmeyi planladığını iddia ediyor. Rapor, Apple'ın, otomobil akülerini radikal bir değişiklikle yeniden tasarlamayı, maliyetleri düşürmeyi ve menzili önemli ölçüde artırmayı planladığı bildiriliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir