Apple'dan katlanabilir iPhone ve iPad

Apple, katlanabilir telefon modeli için yeni bir patent daha aldı.

Apple, katlanabilir ekranlar için aldığı patentlerin yanı sıra, bu ekranları korumak için yeni bir patent daha aldı.

Teknoloji devi, başvuru ismini "Kendiliğinden Geri Çekilen Görüntü Aygıtı ve Damla Tespiti Kullanarak Ekranı Koruma Teknikleri" olarak yaptı ve yeni modelin içeriği, Apple'ın telefonların düşmelerine karşı korunmasını sağlayacak bir teknolojiye sahip olacağını gösteriyor.

Patent, dikey bir irtifa sensörü kullanarak çalışacak gibi görünüyor. Sensör, telefonun yerden yüksekliğini hesaplayacak ve ani irtifa kayıplarında, telefonun kırılgan ekran yapısını kapatacak veya ekranı ters çevirecek. Bu sayede, katlanabilir ekranların yaygınlaşmasıyla birlikte düşüş sırasında oluşabilecek hasarların önüne geçilecek.

Apple, daha önce de iPhone 5S'in çıkışıyla birlikte telefonun arkasındaki sensörler sayesinde telefonu döndürerek yere yumuşak bir iniş yapmasını sağlayan telefon koruyucu sistem patentini almıştı. Ancak, bu fikir sadece patent aşamasında kalmıştı. Apple, bu yeni patent ile birlikte katlanabilir iPhone'lar için daha güvenli bir kullanım deneyimi sunmayı hedefliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir