Anadolu Efes EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde altın ödül kazandı

Anadolu Efes, “Gezegen için Harekete Geç” projesiyle EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde beşinci kez altın ödül kazandı.

EuroLeague’in her sene düzenlediği Devotion Pazarlama Ödülleri’nde Anadolu Efes, 2021-2022 sezonunda da altın ödüle layık görüldü. 

EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde altın ödül kazanan tek Türk kulübü olan Anadolu Efes, aynı zamanda Avrupa'da bu büyük ödüle beşinci kez sahip oldu.

EuroLeague ve EuroCup takımlarının katılımı ve oylarıyla belirlenen Devotion Pazarlama Ödülleri’nde 2010, 2013, 2017 ve 2020 yıllarından sonra 2022 yılında altın ödül kazanan Anadolu Efes, 2019 ve 2021 yıllarında ise gümüş ödülün sahibi olmuştu. Anadolu Efes son başarısıyla, EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde toplamda yedinci  ödülünü kazanmış oldu.

“Avrupa basketbolunda bir ilke imza attık”
Anadolu Efes’in EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde altın ödül kazanmasıyla ilgili bir değerlendirme yapan Anadolu Efes Spor Kulübü Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Gökçe Dayı şunları söyledi: “EuroLeague tarafından beşinci kez ‘Avrupa’nın En İyi Pazarlama Yapan Takımı’ seçilerek Avrupa basketbolunda bir ilke imza attık. Avrupa’nın en üst düzey basketbol organizasyonunda şampiyonluğa ulaştığımız bu unutulmaz sezonda, ‘Avrupa’nın En İyi Pazarlama Yapan Takımı’ seçilmenin de gururunu yaşıyoruz.” 

"Gezegen için Harekete Geç" projesi üç farklı çalışmayı içerisinde barındırıyor
EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde beşinci kez altın ödül kazanmalarını sağlayan “Gezegen için Harekete Geç” projesinin, üç farklı çalışmayı içerisinde barındırdığını ifade eden Gökçe Dayı sözlerine şöyle devam etti: “Anadolu Efes’in 2021 yılında başlattığı ağaçlandırma kampanyasındaki 3 milyon tohum topunu tabiatla buluşturma hedefine biz de "Her Sayı +1 Ağaç Demek'"projesiyle destek verdik. Bu sezon EuroLeague’de oynadığımız üç karşılaşmada atılan her sayı bir ağaca dönüşürken salona gelen toplam 39.261 basketbolseverin her biri için de +10 tohum topu bağışladık. 579 bin 60 tohum topunun elde edildiği proje kapsamında yapılan fiziksel ve dijital etkinliklerde; kulübümüz, oyuncularımız ve taraftarlarımız el ele verdi. 

22 Mart Dünya Su Günü'nde oynadığımız Real Madrid karşılaşmasında ise sahaya, Wilo Türkiye işbirliğinde azalan su kaynaklarının korunmasına ve temiz suyun önemine dikkat çektiğimiz 'Dünya Su Günü' forması ile çıktık. Yaptığımız bir diğer çalışma ise Panathinaikos OPAP maçında oyuncularımızın giydiği "#17 #HareketeGeç" formalarıydı. Bu özel forma ile Eylül 2015’te Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilen; yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel bir eylem çağrısı olan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacına spor dünyasının dikkatini çekmeyi amaçladık.

Bu ödüle ulaştığımız yolculukta birlikte çalıştığımız iş ortaklarımıza ve partnerlerimize; ayrıca projelerimize destek veren taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Gökçe Dayı, önümüzdeki sezonlarda da sportif başarıları, pazarlama alanında elde ettikleri ödüllerle taçlandırmak istediklerini sözlerine ekledi.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir