Amazon'dan Kişisel Giyim Alışverişi Hizmeti

  • Amazon, Prime Wardrobe adlı giyim alışverişi hizmetine "Kişisel Müşteri" adını verdiği bir alt hizmet ekledi.
  • Kişisel Müşteri hizmeti kapsamında, bir stilist, sizin için sizin zevkinize göre kıyafetler seçiyor.
  • Ayda bir defa stilist tarafından sizin için özenle seçilmiş ürünlerden sekiz tanesini teslim alıyorsunuz ve yalnızca bir haftalık deneme süresinden daha uzun süre tuttuğunuz kıyafetlerin ücretini ödüyorsunuz.
  • İlgili Yazı: Giyim Sektörünün Önemsemediği Milyarlarca Dolarlık Pazar: Büyük Beden

Son dönemde pek çok farklı işe el atmaya başlayan e-ticaret devi Amazon, geçtiğimiz yıl “Prime Wardrobe” adını verdiği bir hizmeti kullanıma sunarak online giyim sektörüne tam anlamıyla giriş yapmıştı. Amazon'un bu giyim alışverişi hizmetinin en çok öne çıkan yanı ise kullanıcılara kıyafetleri satın almadan önce onları deneme imkanı sunmasıydı. Marka, geçtiğimiz günlerde Prime Wardrobe hizmetine "Kişisel Müşteri" (Personel Shopper) adını verdiği bir alt hizmet ekledi.

https://youtu.be/jDSBeEelz1M

Kişisel Müşteri hizmeti kapsamında, bir stilist, sizin için sizin zevkinize göre kıyafetler seçiyor. Engadget'ın paylaştığı habere göre, bu özellikten yararlanmak için öncelikle tercihlerinizi ve ölçülerinizi belirlemeye yardımcı olacak bir anket dolduruyorsunuz. Sonrasında seçimleriniz üzerinde ince ayar yapmak için Amazon uygulaması aracılığıyla stilistle iletişim kuruyorsunuz. Daha sonrasında ise ayda bir defa stilist tarafından sizin için özenle seçilmiş ürünlerden sekiz tanesini teslim alıyorsunuz (ürünleri size gönderilmeden önce görebiliyorsunuz) ve yalnızca bir haftalık deneme süresinden daha uzun süre tuttuğunuz kıyafetlerin ücretini ödüyorsunuz.

https://pazarlamasyon.com/sakal-modasi-gillettei-8-milyar-dolar-zarara-ugratti/

Bu yeni hizmet, şu anda sadece kadın müşterilere yönelik. Erkek müşteriler içinse bu hizmetin yakın gelecekte kullanıma sunulması planlanıyor. Kişisel Müşteri hizmeti, alışveriş yapmak için vakti olmayan, nereden başlayacağını bilemeyen ya da alışılmış markalarının dışında bir şeyler denemek isteyen kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla hayata geçirildi. Her ne kadar Amazon uzun yıllardır internet sitesinde giyim ürünlerinin satışını yapsa da, giyim alışverişi denilince akla gelen ilk markalardan biri olduğunu söylemek zor. Ancak bu hizmet, Amazon'a, farklılaşarak onca rakibi arasında kendini ön plana çıkarma fırsatı sunuyor ve bu kişisel deneyimi en üst seviyeye çıkarmak için rakiplerinin aksine Amazon'un elinde devasa bir katalog ve veri bulunuyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir