Amazon'dan Bukoli Benzeri, Apartmanlara Özel Teslimat Sistemi: Hub

E-ticaret devi Amazon, haziran ayının başında kapanan Bukoli’nin sistemine benzer bir teslimat sistemini hayata geçiriyor. Kilitli teslimat dolapları aracılığıyla kullanıcıların paketlerinin teslim edilene dek güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan Amazon Hub isimli sistem, Bukoli’nin sisteminden farklı olarak apartman vb. konutlara özel olacak.

Bir kullanıcı, paketini teslim almak için Hub’ın üzerinde bulunan ekrandan kendilerine gönderilen kodu giriyor ve kullanıcının paketinin bulunduğu bölme açılıyor. Bununla birlikte Amazon, Hub’ın tüm nakliye şirketlerinden gelen teslimatları kabul edeceğini ifade ediyor.

Aslında Amazon’un zaten büyük şehirlerde kullanıma sunduğu, Amazon Locker isminde self-servis bir teslimat sistemi bulunuyor. Ancak bu teslimat sisteminde kilitli teslimat dolapları 7-Eleven gibi mağazalarda yer alıyor. Hub’ın Locker’dan farkı ise apartman vb. konutlara özel olması.

The Verge’ün haberine göre Hub, dört farklı renkte, açık mekan ve kapalı mekan seçenekleriyle kullanıma sunuluyor. Hub’ta toplamda 42 bölme bulunuyor ve genişletme modülüyle bölme sayısı 65’e çıkartılabiliyor. Bu sistemin en önemli artısı ise 7/24 kullanılabiliyor olması. Bununla birlikte bu hizmetin ücreti konusunda şimdilik herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir