Amazon'da 4 Ayda 40.000 Dolar Kazanan Sigortacı, İşini Bıraktı

Ekonomideki dalgalanmalar ve belirsizlik nedeniyle birçok insan girişimcilik dünyasına adım atıyor ya da ek işler ile uğraşıyor. "Perakende arbitrajı" da denen fiziksel mağazalardan ürün satın alma ve üzerine kar payı ekleyerek internette yeniden satma uygulaması ABD'de giderek yaygınlaşıyor. Bu uygulama, pandemi ile birlikte özellikle belirli mallara olan talepte zirveyi gören Amazon'da giderek popüler hale geliyor.

https://pazarlamasyon.com/ucuza-alip-pahaliya-satan-amazon-saticilarindan-5-tavsiye/

Arbitraj yapan yaklaşık 500 kişiden oluşan Arbitrage Ops adlı grubun üyelerinin yaptığı satışlar 29.000 dolar ile 488.000 dolar arasında değişiyor. Arbitrage Ops, Discord'da yönetiliyor ve üyelere aylık 50 dolara mal oluyor. 50 dolarlık ücret, eğitim kursu ve Amazon'da nasıl ustaca arbitraj yapılacağına dair tavsiyeler içeriyor.

Temmuz ayında Arbitraj Ops'a katılan 40 yaşındaki bir grup üyesi, temmuzdan bu yana 40.000 dolarlık satış yaptığını söyledi. Sigortacı olarak kazandığı gelire ek sağlamak için arbitraj yapmaya başlayan satıcı, yalnızca dört ay sonra Amazon'daki arbitraj işini tam zamanlı olarak sürdürmek için işini ve 18 yıllık kariyerini geride bırakmaya karar verdi.

https://pazarlamasyon.com/amazon-rivian-is-birliginde-uretilen-elektrikli-kamyonetini-tanitti/

Grubun diğer birçok üyesi gibi, sigortacı da ilk kez al-sat işinde bulunuyordu. Başlangıçta geç saatlere kadar çalışıyor ve çoğunlukla spor malzemeleri satıyordu. İşin püf noktalarını öğrendikçe başarılı olmaya başladı ve eski işinden istifa etti. Arbitrage Ops'un kurucuları, arbitraj işini büyütmek için esas işini bırakmaya karar veren başka üyeler de olduğunu söyledi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir