Amazon "Treasure Truck" İçin Patent Aldı

Mahallenize gelen dondurma arabalarını hatırlıyor musunuz? Günümüzü şenlendiren bu 4 tekerlekli sevinç makinesi artık büyüdüğümüz için bitti mi? Hayır bitmedi! Treasure Truck, kaçırmak istemeyeceğiniz inanılmaz şeylerle semtinize kadar geliyor. Tıpkı dondurma kamyonetiniz gibi ama dondurmadan daha iyi" diyen Amazon bizleri Treasure Truck ile işte böyle tanıştırmıştı.

Treasure Truck, Amazon Mobile Alışveriş uygulamasının bir parçasıdır. Eğer Seattle bölgesindeyseniz, uygulamayı açıp "Treasure Truck" seçeneğine tıklayarak kamyonda neler bulunduğunu ve beğendiğiniz ürünü almak için kamyon ile nerede buluşacağınızı seçmeniz yeterli. Eğer kamyonete yakınsanız size uygulamadan çok güzel bir teklif içeren bildirim geliyor. Kamyonetle buluşuyor ve istediğiniz şeyleri kolaylıkla satın alabiliyorsunuz. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=55rm33I8M_c[/embed]

Kamyon ayda birkaç kez bir ya da iki çeşit indirimli hediye ile stoklanıyor ve Seattle alanındaki birkaç yere teslimat yapıyordu. Sadece Seattle için geçerli olan bu uygulamayı genişletmek isteyen Amazon patentini alarak bir adım atmış oldu. Patenti elektronik ekranlı şeritlerle süslenmiş, kamyonun arka tarafı için de bir dizi taslak içeriyor. Bu harika kamyonun yaratıcıları; Sherman Griffin, Samuel Pike Hall VI ve Douglas James Herrington.

Patent başvurusu, kamyon daha şehrin sokaklarına yerleştirilmeden iki ay önce 17 Nisan 2015'te gerçekleşmişti. Amazon resmi olarak henüz hiçbir şey söylemedi, ancak hangi şehirlerin toplama işlemi için uygun olduğunu belirlemek ve genişleme planını denetlemek için bir ürün yöneticisi aradığını belirtti. Treasure Truck ayrıca emlak konularıyla ilgilenmek için kıdemli bir iş geliştirme müdürü de arıyor. Treasure Truck, Seattle'ın ötesine geçerek şehirlerin sokaklarında özgürce dolaşabilecek mi dersiniz? Bize cevap "Evet"miş gibi geliyor.
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir