Amazon Music'in, Apple Music'i Geride Bırakacak Yükselişi

E-ticaret'in lider isimlerinden biri olan Amazon tarafından işletilen dijital müzik platformu Amazon Music, yükselişiyle rakiplerini geride bırakmaya odaklanmış durumda. Son bir yılda kullanıcı sayısını yüzde 70 oranında arttıran Amazon Music, hatrı sayılır bir başarı elde etmiş durumda.

Müzik dinlemek çoğumuz için bir tutkuya dönüşmüş durumda. Teknolojinin gelişmesiyle bizlere sunulan hizmet kalitesi de artmakta haliyle. İşletmeler ise sundukları hizmeti veya ürünü teknolojiye entegre edip pazarda lider konumda olmak için oldukça çaba gösteriyorlar. Amazon da bu işletmelerden biri ve bu alanda oldukça başarılı. Bünyesinde yer alan Amazon Music pazarın liderleriyle yarışır duruma geldi. Hatta en popüler müzik platformu olan Apple Music'i yerinden edecek gibi duruyor.

https://pazarlamasyon.com/walmartin-amazondan-daha-iyi-yaptigi-6-sey/

Müzik platformlarına artan ilgiye odaklanıp bu alana da önem vermesi Amazon'un rakiplerini ise korkutuyor. Spotify ve Apple Music bu alanda öne çıkan listenin başında geliyor. Lider konumdaki Spotify'ın güncel kullanıcı sayısı 100 milyon fakat sene içinde totalde yüzde 25 oranında bir büyüme gerçekleştirmiş. Buna rağmen dünyada en çok kullanılan müzik platformu olmayı başarıyor. Spotify'ı takip eden isim ise Apple Music. 50 milyon kullanıcıya sahip olan platform, Amazon Music'in aradaki farkı kapatacak güce sahip olmaya başladığını elbette fark ediyordur. Sene içindeki kullanıcı oranını yüzde 70 arttıran Amazon Music'in kullanıcı sayısı ise 32 milyona ulaşmış durumda. Yükselmeye bu şekilde devam ettiği sürece Apple Music'i geçecek gibi gözüküyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir