Amazon Eero’yu Satın Alıyor

  • Amazon yeni nesil wi-fi sistemleri işletimi olan Eero'yu satın alıyor.
  • Eero akıllı Wi-Fi sistemi internetin evin her noktasına homojen dağılmasını sağlıyor.
  • Eero ayrıca evinizi ve ofisinizi nesnelerin interneti için hazırlayabilecek ürün niteliğine sahip bir sistem.
  • Amazon, geçtiğimiz yılda görüntülü kapı zili üreticisi Ring'i satın almıştı.
  • Amazon ayrıca, Alexa ile çeşitli mutfak aletleri ve diğer teknolojik cihazları birbiriyle konuşturabilmek için birçok teknolojik değer üreten şirketle anlaşmalar yapmaya devam ediyor.
  • İlgili yazı; Amazon 2018’i Rekorla Bitirdi

Evde internetin her noktadan aynı verimlikte çekmemesi ne kadar can sıkıcı bir durum değil mi?

Bilgisayar yerini değiştir, bakalım internet şimdi düzeldi mi? O ideal noktayı bulamadın mı? Reset tuşuna bas, 10’a kadar say, işe yaramadı mı? O zaman fişi çıkar bekle, tekrar bağlan. Bu da mı işe yaramadı? Kablolar tek tek yerinde mi bir de ona bak istersen. Başa çıkamadın mı? Sevdiğin dizinin en heyecanlı yerinde aklının takılı kalmaması ve rahat bir uyku için bir çağrı merkezi yetkilisiyle görüşmen gerekebilir, son olarak da bunu dene ;)

Hemen hemen herkesin yakındığı büyük bir derde deva olarak piyasaya 2015 yılında sürülen Eero ürünleri, ilk günden itibaren büyük ilgi görmüştü. Ön siparişlere olan talep ve de akabinde satışların patlamasıyla sektörün önde gelen haber kaynaklarında adından sık sık bahsettirmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=tOcvNoEOyMQ
Eero Tanıtım

Eero akıllı Wi-Fi sistemi internetin evin her noktasına homojen dağılmasının yanı sıra, evinizi ve ofisinizi nesnelerin interneti için hazırlayabilecek bir ürün potansiyeli taşıyan bir sistem.

Yeni nesil Wi-Fi internet sistemi olarak piyasada tanıtılan Eero 2015’den bu yana birçok tüketinin sorununu çözmesine yardımcı oldu, önemli bir ihtiyacı giderdi ve şirket olarak büyüyen bir ivme yakaladı. Ayrıca, geleneksel router teknolojisinin de yavaş yavaş terk edilmesini sağladı. Bu büyümeyi ve içerisinde barındırdığı fırsatları gören Amazon’da tabii ki boş durmadı ve satın alma işlemleri için kolları sıvadı.

Amazon’un akıllı ev alanındaki yatırımları kapsamında değerlendirebileceğimiz bu satın alma planı, aslında Amazon için bir ilk değil. Amazon, geçtiğimiz yılda görüntülü kapı zili üreticisi Ring'i satın almış, Alexa akıllı asistanını ile çeşitli mutfak aletleri ve diğer teknolojik cihazları konuşturabilmek için birçok şirketle anlaşma yapmıştı.

amazon-ring-1
Ring

Amazon'un, Google Wifi ile rekabet eden Eero’yu alma sebeplerinin başında akıllı ev teknolojileri arasındaki iletişimi daha da güçlendirmek olduğunu kolayca tahmin edebiliriz. Eero ile birlikte e-ticaret devi gücüne güç katmış olacak.

Amazon’dan Dave Limp, “Eero ekibinden ve bu kadar kısa zamanda birbirine bağlı cihazlar için sağlanan bir sorunsuz bir WiFi çözümü bulmalarından inanılmaz derecede etkilendik.” dedi ve sözlerine söyle devam etti Akıllı ev deneyiminin daha da kolaylaştığı konusunda ortak bir vizyona sahibiz ve müşteriler için yenilikler sunmaya devam etmeye kararlıyız.”.

amazon-alexa
Alexa

Eero'nun satın alınmasından çıkarabileceğimiz sonuç, Amazon’un akıllı ev teknolojilerine odağının artarak devam ediyor olması. Alexa, Ring, teknoloji firmalarıyla yapılan özel anlaşmalar ve şimdi de Eero...

Bir yandan verilerimiz daha fazla tüketmemiz için toplanıyor, bir yandan teknoloji devleri bize zaman kazandıracak harika sistemler geliştiriyor. Yapılması gerekense; gelişen teknolojiye ön yargılı yaklaşmak yerine, her tüketicinin kendi ihtiyaçları özelinde tüm bu yeniliklerden aradaki tuzaklara düşmeden, bilinçli bir şekilde nasıl faydalanabilecekleri üzerine bir kurgu geliştirmeleri. Tüm bunlardan da önemlisi verilerimizin nasıl işlendiğine yönelik teknoloji devlerinin şimdi ve yakın geleceke daha şeffaf olmaları ve bu yönde biz tüketicilerin gerekirse otoritelere karşı baskı kurmak için daha da sıkı örgütlenmeleri.

Kaynaklar: Webrazzi, Cult of Mac veAxios.

Haftanın Web3 gelişmeleri artık YouTube'da!

Haftanın en önemli Web3 gelişmelerini meraklılarıyla buluşturan "Haftanın önemli Web3 gelişmeleri" artık YouTube'da!

Bunlar İlginizi Çekebilir