Amazon, Artık Siparişleri Tekrar Kullanılabilir Kutularda Gönderecek

Dünyanın dört bir yanından yüzlerce şirket karbon ayak izini azaltmak için çaba sarf ediyor. Sonraki nesle daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak amacıyla elini taşın altına koyan şirketlerden birisi de dev e-ticaret şirketi Amazon.

https://pazarlamasyon.com/amazon-akilli-bir-market-arabasi-tasarladi/

Dünyanın en değerli markası, bu haftadan sonra gönderilen siparişlerin bazılarını evcil hayvanınız için yuva, kale, roket ve daha fazlasına dönüştürülebilen “daha çevre dostu” kutularda teslim edecek. Bu yeni kutular, şirketin karbon ayak izini azaltma adımı olan “Daha Az Ambalaj, Daha Fazla Gülümseme” programının bir parçası olarak tasarlanmıştır.

https://youtu.be/RyyoKkLqu68

Şirket, tasarlanan kutuların kreasyonlarının nasıl yapıldığını kullanıcıya aktarabilmek amacıyla QR kod kullanmış. Şirket yeniden kullanılabilir kutuları kullanmak istemeyen müşterilerini ise geri dönüşüme teşvik ediyor. Sürdürülebilir bir geleceği hedefleyen e-ticaret şirketi, kutuların evcil hayvanınız için yuva, kale, yel değirmeni, araba, roket, robot kostümü hatta mini golf setine inşa edilebileceğini USA Today’e aktardı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir