Almanya 6 Şubat depremini anmak için ülkeyi sallıyor

Alman ajansı Havas, Türkiye ve Suriye'den hissedilen yıkıcı depremin etkileri sürerken Türkiye'ye destek olmak için yeni bir kampanya başlatıyor.

Türkiye'de 10 şehirden hissedilen yıkıcı 6 Şubat depreminin yaraları hala sarılamamış, acıları hala tazeyken Almanya'da Aktion Deutschland Hilft bu acı günü anmak için bir kampanya başlatıyor. Yaratıcı ajans Havas Almanya ve Seven.One AdFactory'nin yaratıcı birimi Creative House ile yakın iş birliği içinde yürütülen "Das große Wachbeben", medyayı ülke çapında tam anlamıyla sarsacak kapsamlı, medyatik bir uyandırma çağrısı olarak 6 Şubat'ta başlıyor.

06/02/2023 tarihinde Türkiye-Suriye sınır bölgesinde 7,8 büyüklüğünde gerçekleşen yıkıcı depremi birkaç artçı sarsıntı izledi. 50.000'den fazla insan öldü ve 100.000'den fazlası kısmen ağır yaralandı. Milyonlarca insan hâlâ barınma ihtiyacını karşılayamadı ve milyonlarca insan hâlâ felaketin sonuçlarından ötürü acı çekiyor.

Geliştirilen anma kampanyası için Aktion Deutschland Hilft'in marka ve çevrimiçi sorumlusu Dr. Thilo Reichenbach, "Belli bir süre sonra büyük afetlerin kapsamı ne yazık ki azalıyor. Bu, dünyanın birçok ülkesindeki depremler, tsunamiler, kasırgalar için geçerli. Aynı şekilde Türkiye ve Suriye'deki yıkıcı depremler için de geçerli. Unutuluyor ama ihtiyaç çoğu zaman yüksek kalıyor. Kampanyayla insanları sarsmak ve onlara depremi hatırlatmak istiyoruz." dedi.

Ülke genelinde çeşitli medyalar eş zamanlı olarak sarsılıyor

06/02/2024 tarihinde, olaylardan tam bir yıl sonra, kamusal alanlardaki dijital reklam alanları (WallDecaux), web siteleri, yayın sağlayıcılar ve tanınmış TV programları simüle edilmiş içerik sarsıntılarıyla tam anlamıyla sarsıldı. Herkes #Wachbeben etiketini kullanarak ve sosyal ağlarda özel olarak sağlanan kampanya filtrelerini kullanarak katıldı.

CCO Havas Almanya ve ECD Avrupa'dan Eric Schoeffler, "Başlangıçtan beri, olaylara yakın olan ve depremden etkilenen birini tanıyan Türk meslektaşlarımızla yakın bir şekilde çalıştık - ve bugün de öyle. Dikkatlerini yardımımıza ihtiyacı olanlara çevirebilmeleri için halkı uyandırmanın tam zamanı." diyor ve kampanyanın devam edeceğini söylüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir