Alibaba, 11.11'de 74 Milyar Dolarlık Satış Yaptı

Bildiğiniz gibi dün, yılın en büyük birkaç alışveriş gününden biri olan 11 Kasım Bekarlar Günü'ydü. Tabii 11.11 diyince akla ilk olarak her yıl bu günde gelir rekoru kıran Çinli e-ticaret devi Alibaba geliyor. Çinli şirket, bu sene de Bekarlar Günü'nde rekor bir gelir elde etti.

Business Insider'ın paylaştığı habere göre, Alibaba, Bekarlar Günü satışlarının 74 milyar doların üzerinde olduğunu bildirdi. Bu yıl Çinli online perakende devi, ABD'li perakende şirketlerin "Black Friday" döneminde yaptıkları gibi Bekarlar Günü kampanyasını geniş bir süreye yaydı ve bu sayede bu kadar yüksek bir gelir elde etti. Şirketin geçen yılki Bekarlar Günü satışları toplamı ise 35,8 milyar dolardı.

https://pazarlamasyon.com/alibaba-cinli-supermarket-zincirinin-72sini-36-milyar-dolara-satin-aliyor/

Alibaba'nın bu devasa online alışveriş etkinliğine 250.000'den fazla marka ve 800 milyon tüketici katıldı ve bu yıl ilk defa Bekarlar Günü etkinliği dört güne yayıldı. Adidas, Nike ve Apple gibi Amerikan markaları da dahil olmak üzere bazı satışlar 1-3 Kasım arasında başladı.

Alibaba, ilk Bekarlar Günü penceresi için satış rakamlarını açıklamadı, ancak satışların "Çin'de güçlü bir tüketim toparlanmasına ve her zamankinden daha yüksek bir talebe işaret ettiğini" ifade etti. Ayrıca Alibaba Group İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Joe Tsai, Çin ekonomisinin salgın öncesi seviyelere geri döndüğünü ve Çin'de e-ticaretin yıldan yıla %17 büyüme gösterdiğine işaret ettiğini dile getirdi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir