Akıllı Telefon Karşıtı Marka, Apple CEO'sunun Sözlerini Reklam Panosuna Taşıdı

  • Akıllı telefon karşıtı cep telefonlarının yeni versiyonunu çıkaran Light şirketi, cihazlarının tanıtımını yapmak için reklam panolarında Apple CEO'su Tim Cook'un sözlerine yer verdi.
  • Ayrıca şirket, Tim Cook'a bir mektup yazmak için The New York Times gazetesinde tam sayfa bir reklam satın aldı ve burada da Tim Cook'un sözlerinden alıntı yaptı.
  • İletişim için tüm gereklilikleri bünyesinde barındıran, ancak bunun haricinde pek de bir özelliği bulunmayan basit bir cep telefonu olan Light Phone; 4G, özelleştirilebilir bir menü, mat bir elektronik mürekkep ekran ve bir kulaklık girişine sahip.
  • İlgili Yazı: Dünyanın En Küçük İşlevsel Cep Telefonu: Zanco Tiny T1

Akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla gelişmeye başlayan insanların sürekli olarak online kalma ve hiçbir şeyi kaçırmama arzusu, her geçen gün bir yenisi çıkan sosyal medya platformlarıyla birlikte zirveye ulaştı. Şu anda geldiğimiz noktada ise neredeyse hepimiz akıllı telefonlara bağımlı bireyleriz. Bazılarımız bu durumdan bir hayli rahatsız olsa da, her an her zaman yanımızda taşıdığımız bu cihazlarla aramıza mesafe koymak pek de mümkün değil. İşte tam da bu soruna yönelik olarak tasarlanmış "Light Phone" isimli bir cep telefonu bulunuyor.

https://youtu.be/o-jamNT9CkY

Design Taxi'nin yaptığı habere göre, Light Phone, iletişim için tüm gereklilikleri bünyesinde barındıran, ancak bunun haricinde pek de bir özelliği bulunmayan basit bir cep telefonu. Geçtiğimiz günlerde ise bu cihazın yeni versiyonu olan Light Phone 2 piyasaya sürüldü. Doğal olarak da marka, yeni cep telefonunu tanıtmak için reklam kampanyası yaptı ve bunun için zekice bir yol izledi. Şirket, yeni cihazının tanıtımını yapmak için kiraladığı reklam panolarında Apple CEO'su Tim Cook'un akıllı telefon kullanımıyla ilgili daha önce söylemiş olduğu bir cümleye yer verdi. Bu reklam panolarında şirketin kurucu ortağı Joe Hollier'ın el yazısıyla yazılmış şu şekilde bir metin yer alıyordu:

"Sevgili Tim, "İnsanların sürekli olarak telefonlarını kullanmalarını istemiyoruz." demiştin. Anlaştık. Sevgiler, Light Phone."

https://twitter.com/crabfisher/status/1169997623752908800

Apple'ın California, Cupertino'da bulunan genel merkezinin yakınında iki tane olmak üzere, New York City ve San Francisco'da bu metnin yer aldığı reklam panolarına yer verildi. Bu yaratıcı reklam kampanyası, New York City'de bulunan Bullish adlı kreatif ajans tarafından meydana getirildi.

Bunların yanı sıra Light Phone'un mimarı olan Light şirketi, Tim Cook'a ithafen bir mektup yazmak için The New York Times gazetesinde tam sayfa bir reklam satın aldı ve bu mektubun bir paragrafında, "Siz "Birinin gözlerinden daha fazla bir telefona bakıyorsanız, yanlış şeyi yapıyorsunuz." da demiştiniz." şeklinde bir ifade yer alıyordu. Ve Tim Cook'a yazılan bu mektup, şu şekilde bir paragrafla sona eriyordu:

"Ulaşılması zor bir adamsınız. Fakat ilgileniyorsanız, daha fazla konuşmayı çok isteriz. Biz sadece Brooklyn'den iki arkadaşız, ama seyahat edebiliyoruz."

https://twitter.com/JasonKMartin/status/1173284614439415808

Bu uzun mektup, her ne kadar akıllı telefon karşıtı cep telefonunun sahip olduğu özellikleri içermese de, markanın hedeflediği kitle açısından son derece doğru bir noktaya parmak basıyor ve bunu akıllı telefonları hayatımıza sokan şirketin CEO'sunun sözlerini kullanarak yapıyor.

Son olarak Light Phone 2'nin sahip olduğu özelliklere değinecek olursak, bu gösterişten uzak cep telefonu; 4G, özelleştirilebilir bir menü, mat bir elektronik mürekkep ekran ve bir kulaklık girişiyle birlikte geliyor. Bu cep telefonuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, buraya tıklayarak internet sitesine erişebilirsiniz.

Kariyer
Mavi kedi evleriyle patili dostları koruyor

Marka, "Miav" kedi evleriyle de hayvanları korumaya devam ediyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir