Airwal: Mobilyaların İçine Gömülebilen ve Havayı Virüsten Arındıran Aspiratör

Salgın, önemli bir süre daha hayatımızda yer edinecek gibi görünüyor. Ve salgın bitene kadar günlük yaşamı durduramayacağımıza göre, bir şekilde ona adapte olmayı öğrenmemiz gerekiyor. Pek çok şirket de bu doğrultuda salgın dönemine uygun, bu dönemde günlük yaşamı daha güvenli hale getirecek ürünler geliştirmeye başladı. Bu şirketlerden biri de Hollanda'da bulunan Airwal Design adlı tasarım şirketi.

https://pazarlamasyon.com/bir-restoran-guvenli-yemek-deneyimi-icin-kucuk-seralar-olusturdu/

Federica Marrella ve Cecilia Polonara adlı iki İtalyan endüstriyel tasarımcı tarafından kurulmuş olan Airwal Design, salgın döneminde insanların birlikte vakit geçirdikleri anları daha güvenli hale getirecek, mobilyaların içine yerleştirilebilen bir biyo-güvenlik aspiratörü tasarladı. Airwal adı verilen bu ürün, günlük etkileşimlerde corona virüs ve kullanıcılar arasında bir bariyer görevi görmesi için filtreler aracılığıyla dezenfekte edilen hava akışını kullanarak çevreyi temiz tutuyor ve dezenfekte hale getiriyor.

Ekip, bu ürünü tasarlarken biyolojik laboratuvarlarda çalışan kişileri ve çalışma ortamlarını virüse maruz kalma riskinden korumak için tasarlanmış yüksek verimli hava filtreleriyle donatılmış biyolojik güvenlik kabinlerinin çalışma mantığından ilham aldı. Airwal Design, bu ürünün özellikle restoranlardaki masaların içine yerleştirilebileceğini ve bu sayede restoranların salgın döneminde ve sonrasında müşterilerine daha güvenlik bir yemek deneyimi sunabileceklerini düşünüyor.

Her ne kadar salgın devam etse de, nispeten uzun bir süredir evlere tıkılmış olan insanlar sokağa çıkma yasaklarının kalkmasıyla birlikte kendilerini dışarı attılar. Böyle olunca da virüsün yayılma riski daha da arttı. Bizler maske takmak ve dezenfektan kullanmak gibi bireysel önlemler alsak da, virüsün yayılmasını önlemek için bunlar yeterli olmayabilir. Ayrıca herkesin bu tarz bireysel önlemleri almadığı da bir gerçek. Bu yüzden bu tarz ürünlerle virüsün yayılma riskini minimuma indirmek büyük önem taşıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir