Airbnb Parti Evleri Konusunda Güvenlik Önlemlerini Artırıyor

Airbnb, Kaliforniya'daki kiralık bir mülkünde düzenlenen Cadılar Bayramı partisindeki korkunç kurşunlama ve akabinde gelen ölüm haberleri sonrası parti evlerini yasaklanması dahil birçok yeni güvenlik tedbirini yürürlüğe sokuyor.

San Francisco’nun sakin Orinda banliyösünde yaşanan 5 kişinin öldüğü talihsiz partiye yaklaşık 100 kişi davetliydi.

Airbnb Köşk Partisi Sosyal Medya Duyuru Görseli

Airbnb CEO’su Brian Chesky Twitter’da yaptığı açıklamada konu ile ilgili ciddi adımlar atıldığına dikkat çekti.

https://twitter.com/bchesky/status/1192131651209453568?s=20

Yüksek riskli rezervasyonların manuel olarak taranarak önüne geçileceğini ve kiralık evlerinde partileri yasaklayan politikalara uymayan konukları engelleyeceğini söyledi.

https://twitter.com/bchesky/status/1192131581126815746?s=20

15 Aralık 2020’ye kadar Airbnb’de tanımlı yaklaşık 7 milyon mülkün güvenlik, temizlik ve kalite açısından kontrol edileceğini taahhüt eden San Francisco merkezli firma, aynı zamanda bu senenin sonuna kadar Amerika’da 7/24 ulaşılaşılabilecek bir destek hattının devreye gireceğini belirtti. Destek hattı 2020 sonuna kadar Airbnb’nin aktif olduğu diğer ülkelerde de devreye girecek.

Chesky ayrıca, Airbnb’nin, izinsiz kişilere yönelik şikayetleri karşılamak yönelik ekip oluşturduğunu söyledi. Brain Chesky Twitter hesabından, “Daha iyisini yapmalıyız ve yapacağız. Bu kabul edilemez" diye yazdı.

Kimse ölen 5 genci geri getiremeyecek ama daha başka canların tehlikeye girmemesi ve var olan güvenlik açıklarının giderilmesi açısından böyle bir eylem planı yapılması gelecek için umut verici.

Airbnb’nin marka imajı oldukça sarsan bu trajedinin benzerlerinin yaşanmaması dileğiyle.

Kaynak: Mashable

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir