Adobe, Photoshop ve Illustrator uygulamalarını web'e taşıyor

Bugün gerçekleştirilen Adobe MAX 2021 etkinliğinde, kullanıcıların artık Photoshop veya Illustrator ile uygulama indirmek veya Creative Cloud aboneliğine sahip olmak zorunda kalmadan doğrudan tarayıcı üzerinden düzenlemeler yapabileceklerini duyuruldu.

Adobe ayrıca, insanların bıraktığı yorumları incelemek için masaüstü Photoshop'a bir panel ekliyor. Ekiplerin varlıkları organize etmesine izin vermek için web sitesine yeni bir merkez ekliyor. Google Döküman’lar ile yapabildiğiniz gibi kullanıcılar, dosyalar için tarayıcıda düzenlemeyi destekleyen bir URL ile gerekli işlemleri yapabiliyor. İş arkadaşlarınızın yorum ve geri bildirim sağlamak için çalışmanızı bir tarayıcıdan açmasına ve görüntülemesine izin verebiliyorsunuz.

Photoshop veya Illustrator'dan bulut belgeleri paylaştığınızda, ortak çalışanlarınız uygulamaları indirmek zorunda kalmadan veya bir Creative Cloud aboneliğine sahip olmadan doğrudan tarayıcıda inceleyebiliyor ve yorum ekleyebiliyor. Fakat başkalarını düzenleme yapmaya davet etmek için Creative Cloud aboneliğine sahipseniz o şekilde Photoshop belgenizi paylaşabilir, yorum, bağlamsal iğneler ve ek açıklamalar eklemek için salt görüntülenebilir bir bağlantı gönderebilirsiniz.

Adobe'nin Baş Ürün Sorumlusu Scott Belsky konu ile ilgili, "Tüm özellikleri ilk günde getirmiyoruz, ancak şu anda tarayıcıda en iyi şekilde birlikte çalıştığınız tüm bu temel düzenlemelerin kilidini gerçekten açmak istiyoruz" yorumunda bulundu.

Ayrıca bugünden itibaren beta olarak sunulacak olan Photoshop ve Illusrator'ı web üzerinde kullanmak için Creative Cloud abonesi olmanız gerekiyor ve web sürümü için bugünden itibaren kayıtları kabul edilen yalnızca davetli bir beta olarak kullanıma sunuluyor. Yayınlanan Photoshop uygulaması beta sürümü ile Chrome ve Edge web tarayıcılarından erişilebiliyor. Bu sürümde, Photoshop ya da Illustartor uygulamasını başlatmak zorunda kalmadan küçük ince ayarlar ve hızlı düzenlemeler yapmaya olanak sağlayan temel düzenleme araçlarını içeriyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir