Adidas'ın Yeni Sürdürülebilir Stan Smith Spor Ayakkabıları

Sizlere birkaç ay önce Adidas'ın plastik atıklardan ayakkabı üreterek 2.810 ton plastiği geri dönüştürdüğünden bahsetmiştik. Yeni üretilen ayakkabının malzemelerinin %75'i denizdeki plastik atıklardan yapılıyor ve bununla birlikte Adidas’ın diğer ayakkabılarıyla aynı performans ve konfor standartlarını karşılıyordu. Şimdi de Adidas, sürdürülebilirlik ve çevre kirliliği ile ilgili bu projesini bir adım daha ileri taşıyarak ikonik Stan Smith ayakkabılarına taşımış gözüküyor.

https://pazarlamasyon.com/adidas-plastik-atiklardan-ayakkabi-ureterek-2-810-ton-plastigi-geri-donusturdu/

Geçtiğimiz Aralık ayında The Muppetts ile işbirliğini duyuran Adidas, Stan Smith spor ayakkabılarının çevresel açıdan daha sürdürülebilir bir yinelemesini vurgulamak için tenis efsanesi Stan Smith ile kurbağa Kermit'i bir araya getirdi. Kermit'in 60 saniyelik reklamı, iklim değişikliği gibi büyük bir konuyu küçük eylemlerle çözmenin ne kadar korkunç olduğunu anlatarak "Yeşil olmak kolay olanla ilgili değil" diyor. Reklamda ayrıca Yoda, Groot ve Incredible Hulk'a da atıfta bulunuluyor.

Bu reklam kampanyası ile tanıtılan seri iki farklı modelden oluşuyor. Birincisi daha minimal bir tasarımla dizayn edilirken diğer tasarım ikonik kurbağa karakterinin grafikleriyle süsleniyor. Her iki model de %50 geri dönüştürülmüş içerikten üretilen adidas Primegreen malzemeden ve geri dönüştürülmüş kauçuk tabandan oluşuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WCC0fh-zcSY&t=60s

Yeni serinin Adidas’ın  2024 yılına kadar işlenmemiş tüm polyesterleri geri dönüştürülmüş polyesterle değiştirme hedefi kapsamında çıkartıldığı ayrıca beyan ediliyor. Kermit the Frog x Adidas Originals Stan Smiths, 29 Mart'ta yalnızca Adidas'ın web sitesinde ve dünya çapındaki fiziksel mağazalarında satışa sunulacak, seçkin perakendecilerde ise 1 Nisan'da piyasaya sürülecek.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir