Baskı olmadan oynamak daha mı kolay?

Üç kısımdan oluşan Adidas'ın yeni reklam filminde ünlü sporcular baskı olmadan oynamanın yarattığı farkları ele alıyor.

Ödüllü yönetmen Jess Kohl'un yönettiği yeni Adidas kampanyası "Ya Baskı Yokmuş Gibi Oynarsak?" sorusuna eğiliyor. Kohl, #YouGotThis sloganıyla üç çevrimiçi sosyal filmlik dizide genç sporculara yönetmenlik yapıyor. Kampanya, baskıyı ortadan kaldırıp yalnızca eğlence amaçlı oyunlar yaptığımızda neler olabileceğini görmeye odaklanıyor. 

Oluşturulan her reklam filminde oyuncular ve sporcular geleneksel spor ortamlarında sürprizlerle şaşırtılarak sporu farklı bir perspektiften görüyor. Basketbol kahramanı Anthony Edwards, ABD'nin Minneapolis şehrinde çekilen "The 20 Foot Hoop" filminde başrolde. Edwards, Amerikalı basketbolculardan oluşan genç bir takımla kolay bir ilişki kuruyor ve  bu takım basketbol sahasında karşılaştıkları baskılara dair ona fikir veriyor. Edwards 20 ft'lik çemberde sayı atınca oluşan gerilim hafifliyor.

"Futbol Üçgeni"nde konuk oyuncular yıldız futbolculardan oluşuyor. Mia Fishel, Gabriel Martinelli ve Andreas Pereira'nın yardım ve motivasyonuyla ilham veren kadın antrenör Catarina Macario'nun yönettiği üç kız futbol takımını ön plana çıkarıyor. Futbol odaklı Futbol Üçgeni filminde, futbolcular maç öncesinde soyunma odalarında gösteriliyor, seyirci önünde oynamanın getirdiği stresi ve üzerlerindeki baskıyı tartışıyorlar. "Daha önce hiç yaşamadığınız bir futbol: üç gol üç takım" kampanyanın merkezinde yer alıyor ve maç üçgen işaretli, alışılmadık bir sahada oynanıyor.

 

Kohl'un Basketbol ve Futbol odaklı filmleri YouTube'da izlenebiliyor. Serinin tenisi konu alan üçüncü ve son filmi The Giant Court ise 4 Mart'ta vizyona girecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir