Adidas'tan resifin ortasında geri dönüştürülmüş bir tenis kortu

Adidas, okyanus plastiklerini geri dönüştürerek yaptığı tenis kortunu, Büyük Set Resifi'nin üzerine yerleştirdi.

Marka aktivizminin önem kazandığı günümüzde birçok şirket çevresel atıklara dikkat çekmek adına projeler gerçekleştiriyorlar. Adidas, kısmen okyanusa atılan plastiklerin geri dönüşümünden tenis kortu yaparak insanların dikkatini okyanuslara atılan plastiklerin üzerinde toplamaya çalıştı.

Adidas'ın 2015'ten beri işbirliği içinde olan Parley for the Ocean ile birlikteliği sonucu hayata geçirilen tenis kortu, dünyanın en büyük resif sistemi olan Büyük Set Resifi'nin üzerine yerleştirildi. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından Avustralyalı ünlü tenisçilerin yer aldığı bir maç gerçekleştirildi. Etkinliğin sona ermesinin ardından tenis kortu bölgedeki yerel bir okula bağışlandı.

resifin-ortasinda-geri-donusturulmus-bir-tenis-kortu

Kısmen okyanus plastiğinden üretilen kortta gerçekleştirilen maç, Adidas'ın parley okyanus plastiği atıklarından yapılan yüksek performanslı bir giyim serisinin tanıtımıyla entegre bir şekilde yapıldı. Bu serinin Büyük Set Resifi'nin renklerinden ilham aldığı düşünülüyor.

resifin-ortasinda-geri-donusturulmus-bir-tenis-kortu

Adidas'ın pasifik bölümünün Kıdemli Direktörü Shannon Morgan, tanıtılan serinin plastiklerin denize düşmeden önce toplanıp iplik haline getirilmesi sonucu oluştuğunu ve yakın zamanda atletlerin üzerinde bu giysileri göreceğimizi belirtti.

resifin-ortasinda-geri-donusturulmus-bir-tenis-kortu

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir