adidas'tan kadınların koşarken kendilerini ne kadar güvende hissettiklerini ortaya koyan kampanya

adidas, kadınların koşarken kendilerini güvende hissetmek için aldığı önlemleri ortaya koyan araştırmasından hareketle yeni bir reklam filmi yayınladı.

adidas tarafından yapılan araştırmaya göre, kadın koşucuların yaklaşık yarısı dışarıda koşarken saldırıya uğrama korkusu yaşıyor. Bu nedenle, kadınların yüzde 69'u kendilerini koruyabilecekleri bir partnerle koşmak veya bol giysiler giymek gibi önlemler almak zorunda kalıyor. Buna rağmen koşucuların yüzde 56'sı koşarken rahatsız edici davranışlarla karşılaşıyor.

adidas ise bu araştırmanın sonuçlarını ortaya koymak için "The Ridiculous Run" adlı bir film çekti. Reklam film aynı zamanda adidas'ın With Women We Run Initiative kampanyasının da bir parçası.

Araştırmada, yedi ülkeden toplamda 9 bin koşucuyla anket yapıldı ve değişimi teşvik etmek için "erkek eğitimi ve müttefikliği çağrısında" bulunurken kadınların birçok güvenlik endişesini de vurguluyor. 

Spor giyim devinin yaptığı araştırma aynı zamanda erkeklerin yüzde 62'sinin kadın koşucuların karşılaştığı sorunları fark ederken, yalnızca yüzde 18'inin kadınların daha güvende hissetmelerine yardımcı olma sorumluluğu duyduğunu ortaya koyuyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir