Adidas, Reebok'ı Satmayı Düşünüyor

Manager Magazin'in bildirdiğine göre spor giyim devi Adidas, 2006 yılında 3,8 milyar dolar karşılığında satın aldığı spor giyim markası Reebok'ı Mart 2021'e kadar satmayı düşünüyor. Potansiyel bir anlaşma üzerinde çalışmaları için bir ekip görevlendiren Adidas'ın henüz satışın erken aşamalarında olduğu bildirildi.

https://pazarlamasyon.com/adidas-2-ceyrekte-394-milyon-dolar-zarar-etti/

Adidas, en büyük rakibi Nike ile rekabeti sürdürebilmek adına 2006 yılında Reebok'ı satın almıştı. 2007'de, Adidas'ın toplam perakende satışlarının dörtte birini Reebok oluşturuyordu. Reebok'ın gelirleri geçtiğimiz on yılda istikrarlı bir şekilde azaldı ve 2020'nin ikinci çeyreğinin sonunda Reebok, Adidas'ın toplam satışlarının yalnızca %6,4'ünü oluşturdu. Adidas'ın satışları geçen yıla göre üçte bir oranında düşerken, Reebok'ın gelirleri %42'lik bir azalışla 270 milyon dolara düştü.

https://pazarlamasyon.com/adidas-e-ticarete-daha-fazla-odaklanacak/

Satıştan ilk söz eden Manager Magazin dergisi, Reebok'ı satın alacak markalar arasında Timberland, Vans ve North Face gibi dış giyim markalarına sahip olan VF Corp ile FILA'nın sahibi Anta International Group Holdings'in olduğunu söyledi. Ancak herhangi bir kaynak belirtmedi. Adidas sözcüsü ise "piyasadaki söylentiler hakkında yorum yapmadıklarını" söyledi.

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir