adidas, antik kaya mezarını açık hava reklam panosu olarak kullandı

adidas, Suudi Arabistan'ın 2023-2024 sezonu için tasarladığı iç saha formasını, antik kaya mezarını açık hava reklam panosuna dönüştürerek tanıttı.

adidas, 2023-2024 sezonu için Suudi Arabistan'ın iç saha formasını tasarladı ve yeni tasarımını tanıtmak için antik bir kaya mezarını üç boyutlu açık hava reklam panosuna dönüştürdü.

Kampanya, adidas'ın 2004 yılında başlattığı Impossible is Nothing kampanyasının bir parçası olarak hazırlandı ve Suudi Arabistan'ın Mada'in Salih adındaki turistik ören yerinde gerçekleştirildi. Reklam panosu olarak belirlenen yer ise bölgenin en büyük lahdi olan Qasr Al Farid kaya mezarı oldu. Kampanya, CGI teknolojisi kullanılarak hazırlandığı için antik mezara da zarar vermedi.

Messi'nin Dünya Kupası zaferini kutlamak için daha önce de CGI teknolojisini kullanan adidas, Dubai Frame'deki 150 metrelik bir yapıda 3 boyutlu açık hava reklamı yayınlamış ve bu kampanya sayesinde 250 milyon organik görüntüleme almıştı. adidas Pazarlama Direktörü Paul O'Connor, "CGI kesinlikle geleceğin kendisi" diyerek fiziksel bir aktivasyona kıyasla yatırım getirisinin inanılmaz olduğunu belirtti. Bu sebeple gelecek kampanyalarda da adidas'ın CGI teknolojisini kullanarak daha fazla aktivasyon yapması bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir