adidas, "adiVerse" ile metaverse dünyasına girdi

Birkaç hafta önce Facebook, Meta ismiyle yeniden markalaşma kararı almıştı. Facebook’un bu adımından sonra birden fazla şirket metaverse’e yönelik planlarını duyurdu.

https://pazarlamasyon.com/adidastan-sahibi-olmayan-gizemli-nft-koleksiyonu/

Çeşitli sektörlerden dünya devleri, 1 trilyon dolarlık bir pazar olduğu tahmin edilen metaverse’e katılma planlarını duyurmaya devam ediyor. Metaverse'e girdiğini ise son olarak gizemli bir şekilde duyuran marka adidas oldu. Marka metaverse'te yer alacak olan yeni adıyla adiVerse'in yapımını duyurdu.

https://twitter.com/adidasoriginals/status/1463571957249630223

adidas, kısa süre önce, Metaverse’ü keşfetmek için önemli bir adım atarak “adidas Confirmed” uygulamasında POAP (Katılım Kanıtı Protokolü) başlattı. Ünlü spor giyim markası, resmi Twitter hesabından POAP’ına bir yönlendirme linki de paylaştı.

https://twitter.com/adidasoriginals/status/1461057188529594375

adidas bununla birlikte yakında kripto ve blockchain endüstrisine de katılabilir. Söylenenlere göre adidas'ın spor giyim firması için kripto ödemelerini etkinleştirmek için ortak olabileceği ve adidas ekosistemine potansiyel bir dijital varlık ödeme entegrasyonu getirebileceği yönündeydi. Ardından adidas, Amerika’nın önde gelen kriptopara borsası Coinbase ile partnerlik planlarını da duyurdu. Coinbase duyurusu, son günlerde The Sandbox’taki 144 parsellik adidas Originals alanına köprü oluşturan bir Sandbox tweet’i ile başladı.

https://twitter.com/TheSandboxGame/status/1462871109821419523

Sandbox, iki şirketin geleceklerini birlikte tasarlamaları için bir düzenleme önerdi. Bu, adidas'ı, Nike'ın spor ayakkabı satmayı planladığı Roblox'taki rakibi Nikeland'a benzer bir şey olan, markanın metaverse'i için bir isim olabilecek “adiVerse” önermeye sevk etti. Ayrıca, spor malzemeleri şirketinin Sandbox'ın metaverse'sinde, belki de harika bir şey inşa etmeye hazırlanırken bir parça arazi satın almış gibi göründüğü de gözlerden kaçmadı.

adidas, geleceğin geliştiricilerini metaverse dünyasında gelişmeye teşvik etmeyi planlıyor. Firma, metaverse ile insanların kendilerini özgün fikirlerle özgürce ifade edebileceklerini söyledi. adidas, toplulukla birlikte öğrenebilecekleri ve herkes için daha iyi bir gelecek inşa edebilecekleri konusunda ısrar ediyor. Sandbox'ın yerel para birimi SAND ise, bu etkileşimlerden sonra ise yaklaşık yüzde 25 arttı.

https://twitter.com/adidasoriginals/status/1462873002350202882

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir