Açık Hava Reklamcılığı Verilerine Göre, Bu Ay Araç ve Yaya Trafiği Arttı

Havaların ısınması ve corona virüs enfeksiyon oranlarının azalmasıyla birlikte, evde kalmaktan bunalan insanları kendilerini dışarıya atmaya başladılar. Adweek'in yaptığı habere göre, ABD'de faaliyet gösteren ve açık hava reklamcılığı alanında ölçüm yapan Billups firmasının elde ettiği veriler de bunu gösteriyor.

Şirketin reklam panosu görüntülemelerini ölçmek için yararlandığı analiz sayesinde elde edilen verilere göre, araç trafiği bu ay ortalama %43 oranında arttı. Nisan ayı başında dibe vuran yaya trafiği ise %25 oranında artış gösterdi. Billups'ın baş bilim adamı Shawn Spooner'ın belirttiğine göre, analiz edilen bu havuz, ABD nüfusunun onda birini meydana getiriyor.

https://pazarlamasyon.com/acik-hava-reklamciligi-son-12-yildaki-en-yuksek-buyume-oranina-ulasti/

Nisan ayında her türlü açık hava aktivitesindeki büyük düşüşün yanı sıra, corona virüs salgını, açık hava reklam yerleştirmelerinin değerini de altüst etti. Bir zamanlar hareketli bir ticaret ya da iş bölgesinde bulunan pahalı reklamlar, yerel mahalle reklamlarına göre değer kaybetti.

Bunların yanı sıra Spooner, insanların hala normal zamanlardakiyle aşağı yukarı aynı sayıda yolculuk yaptıklarını ifade etti. Sadece bu yolculuklar, normal zamanlardakilere göre daha kısa ve farklıydı. Yani daha önceden işe gidip gelmek için yapılan toplu taşıma yolculukları, yerini yürüyüş, bisiklet sürme ve market gezintilerine bıraktı.

Bir ticaret grubuna göre, açık hava reklamcılığı endüstrisi salgından fazlasıyla zarar gördü. Öyle ki reklam yerleştirmelerinin %40'ının normal kitlesini kaybettiği ifade ediliyor. Ancak rakamlar, daha fazla insan araçla seyahat ettiği için yol kenarlarındaki reklam panolarının bu süreçte daha fazla ön plana çıkabileceklerine işaret ediyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir