Açık Hava Reklamcılığı, Son 12 Yıldaki En Yüksek Büyüme Oranına Ulaştı

  • Amerika Açık Hava Reklamcılığı Birliği'nin (OAAA) belirttiğine göre, açık hava reklamları geliri 2019 yılının ikinci çeyreğinde, 2018'in aynı dönemine göre %7,7 oranında artarak yaklaşık olarak 2,7 milyar dolara ulaştı. Bu oran, sektörün 2007 yılından bu yana elde ettiği çeyrek bazındaki en yüksek büyüme oranı.
  • Dijital açık hava reklamcılığı, ikinci çeyrekte toplam açık hava reklamcılığı gelirinin %31'ini temsil ederek tüm formatlar karşısında en yüksek artışı kaydetti.
  • En büyük 100 reklam verenin yaklaşık olarak %70’i, geçen yılın aynı dönemine göre ikinci çeyrekte harcamalarını artırırken %25’inden fazlası ise açık hava reklamcılığı yatırımlarını iki katına çıkardı.
  • Nielsen'in paylaştığı bulguya göre, ABD'li gezginlerin %66'sı, bir açık hava reklamına maruz kaldıktan sonra, akıllı telefonlarında bir aksiyon alıyor.
  • İlgili Yazı: Dijital Reklamcılıktaki 4 Yeni Trend

İnternet ekosisteminin sürekli olarak gelişmesine paralel olarak dijital reklamcılığa yapılan yatırım ve dijital reklam gelirleri hızla artsa da, görünüşe bakılırsa reklam verenler açık hava reklamlarını da gözardı etmiyor. Adweek'in paylaştığı habere göre, Amerika Açık Hava Reklamcılığı Birliği (OAAA), son raporunda, açık hava reklamcılığı endüstrisinin on yıldan uzun bir süredir görülmeyen bir büyüme yaşadığını ifade etti. Organizasyonun belirttiğine göre, açık hava reklamları geliri 2019 yılının ikinci çeyreğinde, 2018'in aynı dönemine göre %7,7 oranında artarak yaklaşık olarak 2,7 milyar dolara ulaştı. Bu oran, sektörün 2007 yılından bu yana elde ettiği çeyrek bazındaki en yüksek büyüme oranı. Bununla birlikte 2018 yılının aynı dönemine göre, 2019 yılının ilk yarısındaki gelir artışı ise %7 oranındaydı.

https://pazarlamasyon.com/netflixin-altered-carbon-dizisine-ozel-tuyler-urpertici-acik-hava-reklami/

Amerika Açık Hava Reklamcılığı Birliği Başkanı ve CEO'su Nancy Fletcher, bu dikkat çekici büyüme ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Üç aylık güçlü büyüme, dört ana açık hava reklamcılığı kanalında da görüldü: reklam panoları, sokak mobilyaları (kamu kullanımı için sokaklara yerleştirilen tabelalar, banklar vb.), toplu taşıma ve yer temelli. Dijital açık hava reklamcılığı, ikinci çeyrekte toplam açık hava reklamcılığı gelirinin %31'ini temsil ederek tüm formatlar karşısında en yüksek artışı kaydetti." dedi.

Amerika Açık Hava Reklamcılığı Birliği'nin belirttiğine göre, bu alandaki en büyük 100 reklam verenin yaklaşık olarak %70’i, geçen yılın aynı dönemine göre ikinci çeyrekte harcamalarını artırırken %25’inden fazlası ise açık hava reklamcılığı yatırımlarını iki katına çıkardı. Bu yılın ikinci çeyreği boyunca en çok açık hava reklamı harcaması yapan markalar şunlardı: McDonald’s, Geico, Apple, State Farm, Chevrolet, Amazon, Facebook, Anheuser-Busch, AT&T ve HBO.

https://pazarlamasyon.com/bir-sigorta-sirketinin-geceleri-yollari-aydinlatan-reklam-panolari/

Amerika Açık Hava Reklamcılığı Birliği'nde pazarlamadan sorumlu genel müdür (CMO) olarak görev yapan Stephen Freitas ise açık hava reklamcılığı sektörünün mevcut durumu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

"Açık hava reklamcılığının kitle erişimi sağlama ve kitleyi koruma yeteneği, önemli bir rekabet gücüdür. Nielsen, ABD'li gezginlerin %66'sının, bir açık hava reklamına maruz kaldıktan sonra, akıllı telefonlarında bir aksiyon aldıklarını keşfetti. Gerçek dünyada bir bağlantı meydana getiren açık hava reklamcılığının markalar için değeri, her zamankinden daha güçlü."

Bunların yanı sıra diğer verileri de Amerika Açık Hava Reklamcılığı Birliği'nin bu bulgularını desteklemektedir. Manga Intelligence isimli pazar araştırması ve danışmanlığı şirketi tarafından yayımlanan bir raporda, açık hava reklamcılığının "büyüme yaşayan tek geleneksel kanal" olduğu tespit edildi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir