ABD ve Çin Arasındaki Ticaret Savaşlarında Sıra Huawei'de

  • Son yıllarda Huawei, Xiaomi ve ZTE başta olmak Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinin boy gösterdiği pazarda, ABD’nin Apple’ı, düşüşe geçmişti.
  •  2010 yılının ardında küresel pazara yönelen Huawei, bu yılın ikinci çeyreğinde Apple’ı tahtından etti
  • ABD, Çinli akıllı telefon üreticisi ve telekomünikasyon devi Huawei’ye, İran’a yönelik yaptırımları ihlal ettiği gerekçesiyle nisan ayında soruşturma açmıştı.
  • İlgili Yazı: Huawei’yi Akıllı Telefon Pazarında İkinciliğe Taşıyan Pazarlama Stratejisi


Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei'nin sahibinin kızı ve Mali İşler Direktörü (CFO) Meng Wanzhou’nun, Washington’ın İran yaptırımlarını deldiği gerekçesiyle Kanada’da tutuklandı.

Açıklamada, ABD yönetiminin talebi üzerine tutuklanan Meng’in bugün ilk duruşmasına çıkmasının planlandığı belirtiliyor. Meng’in ABD’ye iade edilmesi durumunda ise New York eyaletinin Doğu Bölgesi Mahkemesinde yargılanacak.

Son yıllarda Huawei, Xiaomi ve ZTE başta olmak Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinin girdiği pazarda , ABD merkezli Apple, gittikçe düşüşe geçmeye başlamıştı. Hatta 2004 yılında telefon üretimine başlayan ve 2010 yılının ardında küresel pazara yönelen Huawei, bu yılın ikinci çeyreğinde Apple’ı tahtından etmişti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir