ABD'nin Colorado eyaletinde kripto para ile vergi ödenebilecek

ABD’nin Colorado eyaletinde, Bitcoin dahil 4 kripto para ile vergi ödenebilecek.

Kripto paralar gün geçtikçe yaşamımızın daha fazla parçasında etkilerini gösteriyorlar. ABD’nin orta-batısında yer alan Colorado’da vergi ödemelerini Bitcoin ile gerçekleştirebileceği ise yaşanan son gelişmeler arasında. Yakın zaman önce, Colarado Valisi Jared Polis tarafından yapılan açıklamaya göre, Colorado’da Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) kripto paraları ile vergi ödemesi gerçekleştirebilecek. PayPal aracılığıyla yapılabilabilen ödemeler, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’i (LTC) desteklenecek.

Vergi ödemesinde kripto para teknolojisi

Bu yılın başlarında kripto vergi ödemeleri için çaba gösterme niyetini açıklayan Vali Polis, konuyla ilgili olarak "Bir eyalet olarak, ister Blockchain ve paylaşımlı ledger teknolojisini finansman için yeni bir model olarak uygulamak olsun, ister sadece tüketici dostu olmak ve eski iş uygulamalarını ve hükümet uygulamalarını daha verimli hale getirmek için bozacak türden yeniliklere izin verdiğimizden emin olmak olsun, dijital yeniliğin ön saflarında yer alıyoruz." açıklamasında bulundu.

Polis, yaşanan gelişmenin ardından yaptığı açıklamalara ek olarak "Vergi mükelleflerinin artık bir ödeme seçeneği olarak kripto paraları seçebilmesi, müşteri hizmetleri açısından Colorado’nun işletmelerin ve sakinlerin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamada ne kadar ileri teknolojiye sahip olduğunu bir kez daha gösteriyor" dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir