72 Okul Otobüsü, İnsan Kaçakçılığına Dikkat Çekmek İçin Trafiği Kilitledi

  • 72 okul otobüsünden oluşan bir araç konvoyu, Georgia'da her yıl seks köleliği için satılan çocuklar konusunda farkındalığı artırmak için bir mil uzunluğunda bir reklam panosu oluşturdu.
  • Konvoyda bulunan her bir otobüsün üstünde yer alan kelimelerle "Georgia'da her yıl 3.600 çocuk seks için satılıyor." şeklinde dikkat çekici bir mesaj meydana getirildi.
  • 72 okul otobüsü, 3.600 çocuğun taşınabilmesi için gerekli olan araç sayısını temsil ediyordu.
  • İlgili Yazı: Nestle, Neden Dünyanın En Sevilmeyen Markalarından Biri

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde, insan kaçakçılığına dikkat çekmek ilginç bir reklam kampanyası hayata geçirildi. 72 okul otobüsünden oluşan bir araç konvoyu, Georgia'da her yıl seks köleliği için satılan çocuklar konusunda farkındalığı artırmak için bir mil uzunluğunda bir reklam panosu oluşturdu.

Adweek'in paylaştığı habere göre, BBDO Atlanta ve halkla ilişkiler firması Porter Novelli tarafından kar amacı gütmeyen Street Grace isimli organizasyon için hazırlanan ve 2 Ocak'ta gerçekleşen bu etkinlik; Georgia valisi, başsavcı ve çocuk kaçakçılığı mağduru birinin de dahil olduğu bir basın toplantısı ile başladı. Konuşmacılar vatandaşlardan seks kaçakçılığına karşı mücadelede onlara katılmalarını, stoptraffick.com'da online olarak söz vermelerini ve #StopTraffick etiketini kullanmalarını istediler.

https://youtu.be/_E_gayhKpVE

Otobüsler daha sonra Atlanta'nın meşhur trafiğini durma noktasına getiren bir konvoy oluşturdular ve #StopTraffick (Kaçakçılığı Durdurun) etiketini ön plana çıkardılar. Ayrıca konvoyda bulunan her bir otobüsün üstünde yer alan kelimelerle "Georgia'da her yıl 3.600 çocuk seks için satılıyor." şeklinde dikkat çekici bir mesaj da meydana getirildi.

Bu etkinlik, "İnsan Kaçakçılığı Farkındalık Ayı"nın başlamasına vesile oldu ve eyaletin yıllık tahmini 3.600 seks kaçakçılığı mağduruna dikkat çekerek bu küresel sorunu gündeme getirdi. Bununla birlikte bu konvoyda 72 otobüsün yer almasının bir manası da vardı. Zira 72 okul otobüsü, 3.600 çocuğun taşınabilmesi için gerekli olan araç sayısını temsil ediyordu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir