43. İstanbul Film Festivali, N Kolay sponsorluğunda gerçekleşecek

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından N Kolay sponsorluğunda düzenlenen, Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali, 43. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

İstanbul Film Festivali bu yıl, 17-28 Nisan tarihleri arasında, dünya sinemasının en yeni örnekleri, kült yapıtlar, usta yönetmenler ve genç yeteneklerin son filmlerinin de aralarında olduğu 132 uzun metrajlı ve 12 kısa filmden oluşan zengin bir program sunuyor. 12 gün sürecek festivalde, Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı’yı kazanan Dahomey, En İyi Belgesel ödülünü kazanan Gidecek Yer Yok, En İyi Yönetmen ödülünü kazanan Pepe’nin yanı sıra usta yönetmenler Wim Wenders, Richard Linklater ve Ferzan Özpetek’in son filmleri de sinemaseverlerle buluşacak.

43. İstanbul Film Festivali programında, ulusal ve uluslararası yarışmaların ve merakla beklenen filmleri bir araya getiren N Kolay Galaları’nın yanı sıra Dünya Festivalleri’nden Genç Ustalar’a, Mayınlı Bölge’den Antidepresan’a, Çiçek İstemez’den Nerdesin Aşkım? ve Cinemania’ya 16 farklı bölümde filmler yer alıyor. Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla yapılacak söyleşiler, özel gösterimler ve etkinlikler de izleyicilere sinema dolu günler yaşatacak. 

Festival kampanyası Concept imzalı
43. İstanbul Film Festivali’nin kampanyası Concept tarafından hazırlandı. Yapımını Depo Film’in üstlendiği, fotoğraf çekimini PPR İstanbul’dan Emre Ünal’ın gerçekleştirdiği kampanyanın başrollerinde değerli oyuncu Nur Sürer ve genç yetenek Ece Bağcı yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Elif Kalkan oturuyor. Reklam filmine sözü ve müziği Ekin Beril’e, düzenlemesi Ekin Beril & Playjoy’a ait olan “Zaman” parçası eşlik ediyor. 

Her yıl farklı afiş tasarımlarıyla gündeme gelen festivalin bu yılki kampanyası, festivalin yarım asra yaklaşan geçmişinden yararlanarak anılardan ve “değer” kavramından yola çıkıyor. Festival için hazırlanan kampanya filmi ve afişler, anılarımızı ve sevdiklerimizi sarıp sarmalayıp özenle korumamız gerektiğini hatırlatıyor; izleyicileri sevdiklerine, sanata, dünyanın dört bir yanından gelen filmlere ve festivale sarılmaya davet ediyor. 

Festival kapsamında ayrıca reklam kampanyasına bağlı olarak bir “Eski Bilet” uygulaması da hayata geçirilecek projeler arasında. İstanbul Film Festivali’ne ait eski bir biletini saklamış olan 150 kişi, 19 Nisan saat 19.00’da Atlas 1948 Sineması’nda gösterilecek, Türkan Şoray’ın başrolünde yer aldığı, 1987 yapımı “Hayallerim, Aşkım ve Sen” filmini ücretsiz olarak izleyebilecek. Kampanyanın detayları yakında İstanbul Film Festivali web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılacak. 

Festival biletleri 5 Nisan’da satışta
Festival biletleri 5 Nisan Cuma günü 10.30’dan itibaren passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ve İKSV ana gişeden üzerinden genel satışa sunulacak.

Hafta içi 11.00 seansları festival başlayana kadar 90 TL. Hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00 ) yalnızca 120 TL, Eczacıbaşı Genç Bilet ile öğrencilere yalnızca 20 TL. Hafta içi 19.00 ve hafta sonu (11.00, 13.30, 16.00, 19.00) tam 120 TL, Eczacıbaşı Genç Bilet ile öğrencilere 20 TL. Tüm 21.30 seansları 150 TL. 65 yaş ve üzeri sanatseverlerin ise tüm seanslara %25 indirim hakkı bulunuyor.

Ayrıca festival sponsoru N Kolay da festivale özel bir bilet kampanyasını hayata geçiriyor. Kampanya kapsamında 3 Nisan’a kadar N Kolaylı olan yeni müşteriler sanal kartlarına yüklenecek 250 TL bakiye ile bilet satın alabilecek. Üstelik İstanbul Film Festivali biletini Passo üzerinden N Kolay sanal kartıyla alan müşteriler 100 TL’ye varan iade kazanabilecek. 

İKSV Lale Kart üyelerine öncelikli ve indirimli satış

İKSV Lale Kart üyeleri için ön satış dönemi 1 Nisan’da başlıyor. 1 Nisan Pazartesi Siyah Lale Kart üyeleri, 2 Nisan Salı Beyaz Lale Kart üyeleri, 3 Nisan Çarşamba ve 4 Nisan Perşembe ise Kırmızı Lale Kart üyeleri bilet satın alabilecek.

Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri biletlerini %25, Kırmızı Lale Kart üyeleri ise %15 oranında indirimle alabilecek. Siyah Lale Kart üyeleri, tercih ederlerse bilet taleplerini kendilerine gönderilen rezervasyon formunu kullanarak iletebilecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir