4. Gamification Meetup, 2-3 Ekim’de Online Olarak Yapılacak

Dünya'yı kasıp kavuran "Gamification - Oyunlaştırma" kavramını öğrenmek, deneyimlemek ve paylaşmak isteyen herkesin katılabileceği Gamification Meetup, ekim ayında yine yüzlerce katılımcı ve birbirinden değerli konuşmacıyı misafir edecek. Bu yıl #OyunlarınGücüAdına mottosu ile gerçekleştirilecek olan etkinliği takip etmek isteyen katılımcılar sabah konuşmalarını Youtube üzerinden şifresiz olarak takip edebilecekler. Öğleden sonraki konuşma ve atölyeler ise biletli katılımcılar için şifreli ve Discord üzerinden olacak.

Biletleri biletino.com üzerinden satışta olan Gamification Meetup, GamFed - Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu ve Next In Game işbirliğinde düzenlenecek. GamFed Türkiye temsilcisi Ercan Altuğ Yılmaz, bu oluşumun Türkiye’de ilerlemesine destek olurken, GamFed Türkiye kadrosu tamamen gönüllü bireylerden oluşuyor. GamFed Konferanslarının gelirleri, GamFed Türkiye ekibi tarafından belirlenen sivil toplum örgütlerine bağışlanıyor ve özellikle üniversitelere “oyunlaştırma” konusunda seminerler düzenlemek üzere kullanılıyor.

Dünyayı kasıp kavuran "Gamification - Oyunlaştırma" kavramının tüm detayları ile ele alınacağı Gamification Meetup, aynı zamanda geniş network ağı sayesinde katılımcılara sektördeki insan ve kuruluşlarla tanışma imkanı da sağlıyor.

Oyunlaştırma kavramı, bugün "oyun mekaniklerinin profesyonel alanlarda davranış değişikliği sağlamak amacı ile kullanılması" olarak tanımlanıyor ve özellikle yüz yüze eğitimin gittikçe zorlaşması nedeniyle çok daha fazla önem kazanıyor. Gamification Meeyup’ta başta eğitim olmak üzere oyunlaştırma alanında önemli projelere, yatırımlara ve çalışmalara imza atmış isimler konuşmacı olarak yer alacaklar.

Next In Game’in YouTube kanalı üzerinden gerçekleştirilecek 4. Gamification Meetup’ın ilk gününde 12 konuşmacı katılımcılara seslenecek. Günün açılış konuşmasını "Eğitim Vizyonunda Oyun ve Oyunlaştırma" başlığıyla MEB Bakan Danışmanı Gökhan Yücel yapacak. Ardından "Okulların Geleceğinde Sınıf ve Tüm Okulda Dağıtılmış Liderlik ve Oyunlaştırma" başlığıyla Akademisyen Yazar Dr. Özgür Bolat görüşlerini paylaşacak.  İlk günün programında "Düşyeri Oyun: Oyunda Eğitimleştirme Zamanı" konu başlığında konuşacak olan Ayşe Şule Bilgiç ve "Hayat ile Dönüşüm Oyunları" konuşması ile Prof. Dr. Uğur Batı gibi ilgi çekici konuşmalar yer alıyor.  İlk gün kapanış panelini ise Next In Game Kurucusu Doruk Demirsar ve Inooster Kurucusu Murat Yılmaz gerçekleştirecekler.

Gamification Meetup’ın ikinci günü olan 3 Ekim tarihinde yayınlar GamFed Türkiye’nin Discord kanalı üzerinden olacak. İkinci günün ilk konuşmasında oyun yapımcısı Mevlüt Dinç ise “Hayat Bir Oyundur” diyecek. Girişimci yazar Buğra Ayan, YGA Twin Science’tan Mehmet Esat Tavukçu, OXY/AI Kurucusu Ali Erhan Tamer, Denizbank’tan Sevdiye Aslan, Atasun Optik’ten Sevil Çelik ve Ömer Ekinci ikinci günün programında yer alan bazı isimler.

Önceki yıllarda Bahçeşehir Üniversitesi'nde her birine 300'den fazla kişinin katılımlarıyla 3 kez gerçekleşen Gamification Meetup, bu yıl pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek. 5. Gamification Meetup’ın ise 2021 yılının Haziran ayında İTÜ Maçka Kampüsü’nde fiziksel olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir